«Не буде села – не буде України»: Шеремета розповів, як зникають села через відсутність підтримки фермерського господарства

15 марта, 2018

За словами заступника міністра аграрної політики Віктора Шеремета в уряді на сьогоднішній день говориться про те, щоб в Україні модель введення сільського господарства була побудована на основі фермерського господарства. Адже через занепад цієї галузі масово зникають українські села.

Про це він заявив в ході практичного семінару з питань державної підтримки агропромислової галузі в поточному році для представників фермерських господарств, який відбувся в Миколаєві 15 березня.

За його словами, завдяки роботі в уряді і з прем’єр-міністром, і з посадовцями він помітив, що в них, на найвищому рівні є налаштування підтримати саме малого виробника, тому що зовсім скоро через неналежну підтримку українських фермерів можуть зникнути з лиця землі десятки сіл.

«Якщо років 5-10 тому в нас кожен рік з карти України зникало до 20 сіл, то сьогодні вже кожен рік зникає більше 30 сіл. Якщо ми такими темпами підемо далі, то з деяким часом у нас взагалі зникнуть наші села. А села, повірте мені, це колиска української нації. Критерії, за якими визначаться нація – це село, звичаї, культура. Не буде села — не буде України», – заявив Шеремета.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що українським фермерам виділять 1 мільярд гривень на нову техніку. Пізніше експерти запропонували частину «фермерського мільярду» спрямувати на стимулювання створення фермерських господарств.

Також, варто заначити, що у фермерів є можливість отримати фінансову допомогу завдяки Українському державному фонду підтримки фермерських господарств, в якому на цей рік передбачено 43 млн грн.

Новости по теме

| | | |