На Херсонщині вода для поливу овочевих і рисових плантацій подорожчала на 35%

15 марта, 2018

Вoда для пoливу пoлей, oвoчевих і риcoвих плантацій аграріям Херcoнщини коштуватиме дoрoжче. Вартість її транспортування до споживача збільшилась на 35%, тобто за кожен кубометр треба буде заплатити десь на 4 копійки більше.

Якщо врахувати те, як активно впродовж сезону споживають вологу місцеві фермерські господарства і агрофірми, то різниця виходить істотна.

Через це зросте в ціні і вартість кінцевого продукта – того ж самого рису, овочів, зернових, які вирощенні на зрошенні. Хоч причини здорожчання транспортування максимально зрозумілі – в ціні зростає електроенергія для насосних станцій, збільшуються розміри мінімальної зарплатні і т.д.

При цьому аграріям ще й пощастило. Податківці вимагали, щоб у вартість води входила і рентна плата, але представникам Держводагентства України вдалось довести необгрунтованість цієї пропозиції.

В іншому випадку вартість транспортування кубометру дніпровської води на поля підскочила б в три із зайвим рази – на 65 копійок, – зазначає голова обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко.

За матеріалами: Oлешки.city

Новости по теме

| | |