Найбільше ухиляються від сплати податків українські сільхозвиробники — ДФС

13 марта, 2018

Згідно з інформацією ДФС, найбільше «схем» з ухилення було виявлено в такій сфері, як сільськогосподарська продукція, а саме зерно, пшениця та соя. Сума виявленого правопорушення склала 970 мільйонів гривень. Про це йдеться в річному звіті податкової за 2017 рік.

За даними Державної фіскальної служби за 2017 рік було виявлено 108 крупних схем на суму понад 10 мільйонів гривень відхилення бізнесу від сплати ПДВ. Також службою було виявлено ймовірні компанії, що допомогою фіктивних документів про куплю-продаж, намагалися мінімізувати свої зобов’язання по ПДВ на суму 3,7 мільярда гривень.

Також  до даного переліку потрапили такі сфери: обладнання та сировина для виробничої діяльності — 569 млн грн, масло (шрот, макуха) — 430 млн грн, будівельні роботи — 380 млн грн, продукти харчування та товари широкого вжитку — 284 млн грн.

Нагадаємо, в липні 2017 року в Україні почала працювати система автоматичного блокування накладних ПДВ з ознаками фіктивності. Блокувати схеми Мінфін і фіскальна служба мали намір в момент реєстрації накладної фіктивною компанією-посередником. Але під припинення повали також і накладні реального бізнесу, це визнавали і в Мінфіні. Тому систему призупинили. Мінфін допрацював критерії та система може запрацювати знову найближчим часом.

Новости по теме

| | | | |