Борщу не буде: для України столовий буряк став дефіцитним

11 марта, 2018

На минулому тижні на полицях українських супермаркетів та гуртових ринках країни з’явились перші партії імпортного буряку. Чутки про можливий початок імпорту саме буряку почали розповсюджуватись ще з середини лютого, коли ціни на продукцію впевнено пішли вгору. Але саме на минулому тижні вартість продукції досягла тієї межі, яка дозволяє імпортерам заробляти на поставках з інших країн, насамперед мова йде про Польщу. Втім, активний попит з боку українських компаній спровокував зростання ціни на буряк в самій Польщі, за тиждень буряк там подорожчав на 15–20%, тоді як в Україні ціни сьогодні навпаки почали просідати. Про це повідомляє Шувар-Інфо.

Істотне подорожчання столового буряку в Україні зробило імпортні поставки економічно виправданими. Нагадаємо, в останні дні серед всіх складових «борщового набору» саме буряк дорожчав швидше за все, ціни на нього за останні 2 тижні зросли на 60%. Суттєво прискорили цей тренд останні морози, але вже від початку цього тижня ціни стабілізувались, а зараз навіть подекуди просідають. Так, з початку року ціни на цей коренеплід виросли до 9–10 грн/кг,  то сьогодні буряк пропонується по 7-8 грн/кг.

Дефіцит буряка у вітчизняних овочесховищах при незмінно високому попиті призвів до значного зростання цін. Тому оптові продавці стали активно цікавитися імпортним продуктом. Минулого тижня постачальники почали завозити буряк із Білорусі та Польщі. Рівень польських цін дозволяє продавати привезений звідти буряк за ціною 7–9 грн/кг.

Загалом, ситуація вкрай нетипова для українського ринку. Адже буряк вважається одним із найстабільніших інгредієнтів «борщового набору». А за останні 10 років вкрай мізерні імпортні поставки здійснювалися лише двічі: у сезоні 2010/2011 і 2015/2016.

Новости по теме

| | | | |