«У моїй професії мене привертає любов до землі» — до Дня Жінок, Суслєганова Наталія — секрети успіху

8 марта, 2018

Жінки – це найтендітніша та найгарніша половина людства. Окрім того, жінки споконвіку вважалися слабкою статтю. Рицарі та козаки змагалися за честь та любов жінок. Але сьогоденні реалії показують, що жінки не менш сміливіші за чоловіків. І все частіше і частіше жінки обирають для себе чоловічі професії та займають керуючі посади. Але як же вдається чуттєвій половині бути професіоналом у свої справі та залишатися водночас жіночними? Наша Редакція поспілкувалася із головою управління АПР Снігурівського району Наталею Суслєгановою та вивідала основні таємниці.

Здається нічого не пророкувало Наталії пов’язати своє життя із аграрною сферою. Батьки її фермерами не були, а сама вона, будучу маленькою дівчинкою, мріяла стати балериною. Але любов до землі, до природи перенесла Наталію у світ фермерства.

У сільському господарстві Наталя Суслєганова вже 28 років. Закінчивши у 1990 році факультет зооінженерії, на той час, Миколаївського філіалу Одеського сільськогосподарського інституту за спеціальністю зоотехнолог Наталя одразу пішла працювати у радгосп.

«Закінчивши інститут я потрапила, тоді за розподілом, у радгосп «Свобода», тут у Снігурівському районі. Працювала в радгоспі зоотехніком селекціонером. Чоловік у мене працював головним зоотехніком. Потім переїхали сюди в Снігурівку. Тут я вже пішла на роботу в управління, теж працювала начальником відділу тваринництва», — розповідає нам Наталя.

Свою професію жінка обожнює понад усе та готова годинами розказувати наскільки захоплююча справа агрономів.

«Це насправді дуже цікава і дуже захоплююча робота. Рослина — це ж живе. Як кажуть: «Лікар — це той, хто лікує, допомагає рости», а агроном — це санітар землі. Тому що рослини точно також дихають, точно також хворіють, тому за ними треба доглядати. Для агронома це все цікаво», — із захоплення розказує голова АПР Снугурівщини.

Не дивлячись на те, що загальноприйнятою думкою є те, що фермер – це чоловіча професія, Наталія так не вважає. Адже точно також, як і за сімейним теплом, жінка може піклуватися про землю, удобрювати її та зрощувати урожай.

«Агроном — це та людина, яка подивившись на ґрунт, розуміє чого йому не вистачає, як мати без слів розуміє чого хоче її дитина. Адже скільки є розмаїття насіння, на скільки розвинена селекція, різноманіття засобів захисту рослин і мінеральних добрив, згідно стану ґрунту. А агроном знає, які добрива потрібні землі, який саме засіб більше підходить. І робить все щоб його земля була здоровою, а урожай плодючим», — ділиться Наталя. 

Але як же жінці вдається поєднувати роботу, будучи керівником та спеціалістом у своїй галузі, та бути при тому тендітною жінкою, дружиною, мамою та бабусею одночасно? Про це ми також запитали у Наталії.

«Як і всім жінкам! Всі жінки вони ж, як знаєте, великі актриси. На роботі вони одні, а вдома інші. Жінки уміють перевтілюватися у будь кого та підлаштовуватись під будь-які ситуації та умови. Вони володіють світом. Адже усім відомо, що жінка має великий вплив на чоловіка, вона надихає його, спонукає на вчинки та урізнобарвлює його життя. А для цього жінкам потрібно працювати над собою, над своїми амбіціями, потрібно завжди навчатися чомусь новому, тому що прогрес йде вперед і для цьогсо потрібно залишатися на плаву. І перш за все треба бути вимогливим до себе», — розказує Наталія Сулєганова.

А на останок нашої бесіди, Наталія виразила побажання в честь свята усім жінкам та дала слушні поради чоловікам.

«Я сама жінка і тому бажаю усім жінкам тільки щастя! Залишатися молодими, гарними, коханими, бажаними, тому, що усе це важливо для жінок. І звичайно щастя, щастя, щастя… Адже щастя — це комплекс всього того, що людині так потрібно в житті: здоров’я, близькі люди, любов, кар’єра, здійснення бажань. І усе це відображається у жіночих очах. А чоловікам потрібно любити своїх жінок і не давати їм приводу для сумніву. І завжди проявляти свої почуття: будь то очима, будь то душею, будь то словами, або ж серцем», — завершує бесіду Наталія.

 

Новости по теме

| | |