«Нібулон» вперше спустив на воду 100-метрове судно

5 марта, 2018

В суботу, 3 березня, з реконструйованого сліпу суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» було спущено на воду перше несамохідне судно проекту В5000, довжина якого становить 101 м. Цей спуск ознаменував новий етап у житті суднобудівного підприємства компанії «Нібулон». Спуск судна мав відбутися трохи раніше, але у зв’язку зі складними погодними умовами, довелося перенести цю подію.

Про це йдеться на сайті компанії.

Проект В5000 – несамохідні судна вантажомісткістю 5 тисяч тонн, змішаного плавання, з двома трюмами та покращеними експлуатаційними якостями, зокрема гідравлічною системою приводу люкових закриттів. Новий удосконалений проект несамохідних суден шириною 17 метрів фахівці компанії створили на основі вивчення досвіду Америки і Європи. Це перше судно шириною 17 метрів збудоване на заводі для експлуатації на Дніпрі. Більша вантажність суден дозволить оперативно доставляти більші суднові партії вантажів із перевантажувальних терміналів на Дніпрі та Південному Бузі і перевантажувального термінала в м. Миколаєві на зовнішній рейд і, як наслідок, наростити обсяги річкових перевезень та перевалки.

Реконструкція суднобудівного підприємства «Нібулон» виводить його на абсолютно новий вищий рівень. Після її завершення суднобудівно-судноремонтний завод компанії буде найсучаснішим в Україні і, без сумніву, одним з найкращих в Європі. Перебудова сліпу, яка тепер дозволить заводу компанії спускати 100-метрові судна, стала новим викликом для нібулонівських суднобудівників.

Станом на сьогодні на заводі в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком триває будівництво  другого судна проекту В5000, що буде спущено на воду вже в квітні, а також двох багатоцільових буксирів-кантувальників проекту Т3500. Окрім  цього, «Нібулон» планує  у 2018 році будівництво чотирьох буксирів проекту POSS-115, два з яких будуть введені в експлуатацію у серпні і вересні, та плавучого крану проекту П-140. Усього на воду у 2018 році буде спущено шість замовлень.

У планах компанії на найближчі роки збільшити флот до 100 одиниць, зробивши його не лише найбільшим, але і найсучаснішим та  найефективнішим в Україні.

Новости по теме

|