Стежинами Коблівської громади

2 марта, 2018

Реформа децентралізації свої оберти почала набирати ще у квітні 2014 року. Тоді поштовхом до того стала Революція Гідності, коли український народ показав, що є європейським і хоче жити з гідним рівнем життя. Майже одразу у цьому ж році було ухвалено базові нормативні документи, окреслено певні бачення реформи територіального адміністративного устрою та місцевого самоврядування. Це і створило умови для реальних кроків децентралізації. Впровадження реформи – це перший крок для малих міст України розпочати свій розвиток підприємництва та залучення інвесторів на свої території. На Миколаївщині таким прикладом є Коблівська об’єднана територіальна громада, до якої завітала наша редакція.

Коблівська громада утворилась за однойменним рішенням 4 сільських рад (Коблівська, Рибаківська, Новофедорівська і Українська сільські ради) Березанського району Миколаївської області 18 грудня 2016 року. Центром ОТГ стало село Коблево.

Коли ми приїхали, нас привітно зустріли секретар Коблівської сільської ради Світлана Талоха і староста Рибаківської сільради Олександр Антоненко. Вони з радістю почали знайомити гостей з основними культурними, загальноосвітніми та соціальними об’єктами.

Всього на утриманні у територіальної громади знаходяться 4 бібліотеки, 4 центра дозвілля та розвитку особистості, 4 храми, 5 закладів дошкільної освіти, 4 заклади загальної середньої освіти, 5 закладів охорони здоров’я, 2 рятувальні станції, сільська пожежна охорона та сільське комунальне господарство. Відвідати усі об’єкти ми були не в змозі, тому вирушили спершу до тих, якими громада найбільше пишається.

Спершу ми завітали до амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у міста Рибаківка. Амбулаторія новенька, відкрита у 2015 році. Тут є 4 квартири для молодих спеціалістів, аптека, стоматологічний кабінет, лабораторія, де можна здати загальні аналізи та кабінети лікарів. Одна тільки проблема – самих лікарів катастрофічно не вистачає. Зараз в амбулаторії працюють 4 медсестри, які обслуговують населення, лікар-стоматолог та лаборант. Терапевт приїжджає лише по понеділкам для того, щоб провести обстеження та виписати призначання.

Лікарня з новеньким ремонтом вже третій рік поспіль радує мешканців

 Усмішка медсестри лікує

Тепер знову можна їсти солодке

«Ми готові запропонувати лікарю, який приїде до нас на постійну роботу, квартиру, ділянку та за допомогою нової медичної реформи, сподіваємось, достойну заробітну плату», – зауважив Антоненко.

Отже, якщо ви маєте відповідну освіту, вперед! Вам будуть тільки раді!

В амбулаторії обслуговують не лише місцевих жителів, але і приїжджих, відпочиваючих на місцевих базах та дітей із таборів.

«Зараз до 6 років у нас 40 діток, до 18 років – 120. Ми обслуговуємо не за пропискою, а за місцем проживання на даний момент. До нас навіть приїжджають дітки з таборів зі своїми документами та призначеннями», — розказує дитяча медсестра Галина Феленюк.

До слова, місцеві жителі обслуговуванням у амбулаторії задоволені і пишаються тим, що у їхньому місті є такий заклад, який фінансується громадою.

А ми поки крокуємо далі. Наступні місця зупинки це Рибаківська та Коблівська бібліотеки.

Всього під турботливою рукою Коблівської ОТГ знаходяться 4 бібліотеки. Відвідавши дві із них можемо сказати від себе, що затишнішого місця для місцевих жителів, мабуть, не знайти. Адже бібліотеки забезпечені усім необхідним: від дитячої літератури та періодичних видавництв, до наукової, класичної та сучасної літератури. Також у кожній бібліотеці є вільний доступ до мережі Інтернет та спеціально обладнані комп’ютерні місця.

«До кінця року ми реєструємо близько 1050 читачів. Шкільна бібліотека працює до обіду, а після обіду дітки ідуть до нас. Раніше влітку обслуговували ще дитячі табори. Але зараз у цьому немає потреби, так як є Інтернет. Ми є філією Коблівської бібліотеки та займаємося комплектуванням фондів», – розказує Оксана Кудряшова, завідуюча Рибаківською бібліотекою-філією.

Працівники закладів із захватом розказували про свої досягнення, про те, як вони заохочують дітей до читання та діляться планами і потребами на майбутнє.

Книги бібліотеки занурять діток у новий світ пригод

Мешканці не скупляться на подарунки для бібліотеки

«У нас багато читачів, а саме 1127, із них 417 дітей. З часу громади ми переїхали до нового більшого приміщення. Усі меблі у нас нові. Єдине, що старий трохи фонд. Але вже виділені кошти на його поновлення. І хочемо також шкільну літературу», – повідає Марія Сидорчук, завідуюча Коблівської бібліотеки.

«Раніше у нас була бібліотека-ігротека, а цього року ми зробили центр сімейного дозвілля. Дуже приємно, коли приходять цілими сім’ями: і тато і мама, і дідусь, і бабуся, і діточки. Коли батьки беруть книжечку та показують малюнки діткам, навчаючи та розвиваючи іх. Навіть є діти, котрі самі приводять своїх батьків. Також є місце, де діточки займаються з батьками, де вони граються, співають, читають», – захоплено розповідає директор закладу Лариса Резніченко.

Бібліотеки мають величезний фонд

Затримуватись надовго у колисці знань ми не могли, тому поспішили ще до одного пункту призначення – Коблівського дитячого садочка.

Цікавий факт. Саме цей садочок у 2012 році був визнаний найкращим садочком в Україні. І справді, тут все створено для діточок з любов’ю та турботою. Це неперевершена «країна чудес» та натхнення для здорового зростання та розвитку діточок.

Гостей дітки зустрічають в найращих традиціях – з хлібом та сіллю

А директор ДНЗ створює всі умови для їх комфортного розвитку та навчання

Затишні ігрові кімнати забезпечують дітей веселим дозвіллям

Вже наступав вечір і час було вертатися додому. Але як все ж таки не кортілося – настільки тепло нас зустріли. Ми пообіцяли собі повернутися сюди іще раз, і обов’язково будемо слідкувати за розвитком та змінами Коблівської ОТГ.

Наостанок з нами поділилися своїми амбітними планами на майбутнє, розказали про розвиток туризму та його великий потенціал для громади. А ми, у свою чергу, сподіваємось, що вони обов’язково реалізуються. І жителі даного району будуть пишатися своїм краєм.

Новости по теме

| | | | | | | |