Нових насаджень лісосмуг у Миколаївській області в найближчий час не буде

2 марта, 2018

Останні три роки держава не фінансує насадження нових лісосмуг. Про це заявила головний спеціаліст Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Лариса Семесько.

На даний час лісосмуги не стоять на балансі у жодної організації і дана ситуація триває не перший рік. За часів Радянського Союзу лісосмуги находились на балансі у колгоспів. Після розпаду СРСР та розпаювання колгоспів лісосмуги пустили у «вільне плавання». Тоді вони взагалі відносились до земель запасу, не закріплених ні за ким.

«Фактично, відсутність власників призвела до такого сумного стану лісосмуг. Фермера випалюють не тільки лісосмуги. У нас в цьому році випалили 200 га лісу. Але, на жаль, останні 3 роки держава нас не фінансує. Тому насаджувати ми не можемо. Фактично, ми і охороняти їх не можемо. Тому нових насаджень не буде», – говорить Семесько.

Лариса Семесько (зліва)

На даний момент проводяться лише санітарні роботи неприродного поновлення дерев від кореня, коли зрубують дерево і від кореня воно заново відновлюється.

«Раніше ми збирали і садили насіння, потім пересаджували їх сіянцями. Зараз цих насаджень не буде, на жаль. Тому що держава поставила нас в такі рамки, що грошей немає і не буде», — розповідає головний спеціаліст.

За її словами, наразі обласна адміністрація намагається вирішити передачі лісосмуг на баланс. Та проблема фінансової здатності на утримання та законності даних рішень стоїть дуже гостро.

«Проблема в тому, що для того, щоб утримувати лісосмуги, потрібні шалені гроші. Навіть область не в змозі їх утримувати. Адже треба їх вже по новій насаджувати, тому що там вже нічого не залишилося. Не знаю, наскільки ця інформація достовірна, вони ніби збираються робити єдине комунальне господарство. Також були пропозиції віддавати їх фермерам, в зони діяльності яких перебуває лісопосадка, але це незаконно, бо у нас немає законодавчої бази що б підтвердити це», – підсумовує Семесько.

Новости по теме

| | |