На Херсонщині знову розкрадають труби зрошувальної системи

1 марта, 2018

В середу, 28 лютого, на Херсонщині незаконно вирізали і вивозили труби зрошувальної системи радгоспу «Янтарний». Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода.

«Не зважаючи на протести громадськості, вчора в Антонівці різали та вивозили труби – частину зрошуваної системи радгоспу “Янтарний”»,- написав Поливода.

За його даними, поліція відреагувала на повідомлення та, зрештою, машина з цими трубами була затримана у м. Олешки. Подальші обставини поки з’ясовуються.

«Це труби 300-го діаметру — одні з найдорожчих магістральних труб, по яких поступала вода з Дніпра. Візуально стан труб був абсолютно нормальним – вони могли б ще служити не один рік і поливати поля аграріїв Антонівки. Цікава деталь: труби різали та вивозили 12-ти метровими частинами – саме такий формат труб зазвичай приймають на заводи, де труби піддаються очищенню, спеціальній обробці і знову пускаються на реалізацію», – підкреслює директор департаменту.

По даній ситуації представники громадськості Антонівки та пайщики, землі яких було розрито при викопуванні труб, прийшли на прийом до голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва, де висловили свою точку зору на подїї, що відбуваються в селищі Антонівка. В нараді брали участь мер Херсону Володимир Миколаєнко, депутат облради Юрій Рожков, заступник голови ХОДА Андрій Балонь. Наразі жителі Антонівки готують колективні звернення у всі відповідні інстанції.

Нагадаємо, що раніше в селі Антонівка Херсонської області робітниками поліції і працівниками департаменту АПР вже була призупинена спроба розкрадання рештків меліоративної системи області. 

Варто зауважити, що Південь України відзначається своєю посушливістю, тому місцеві аграрії не аби як потребують розширення площ зрошуваних сільськогосподарських угідь, щоб підвищити як стійкість агровиробництва до змін клімату, так і загальну продуктивність сільськогосподарської галузі. А за останнє десятиліття площа зрошуваних земель в Україні зменшилася в рази.

 

Новости по теме

| | |