На Міжнародному Конгресі «Органічна Україна 2018» експерти розглянуть всі можливі перспективи у виробництві органіки для українських фермерів

1 марта, 2018

Понад 90% українських громадян хочуть вживати органічні продукти. Проте лише 5% відсотків із них знають, що вони з себе представляють, як вони виробляються, як їх знайти на полицях українських супермаркетів. Саме на всі ці питання експерти з виробництва органічної продукції постараються відповісти  на Другому Міжнародному Конгресі «Органічна Україна 2018», котрий відбудеться 15-16 березня в Одесі.

Головна мета конгресу – підвищення фахового рівня виробників органічної продукції, залучення до цього кола нових фермерів, інформування населення про переваги органічного виробництва. В ході цього заходу фермери не тільки зможуть одержати найсвіжішу інформацію про ситуацію на органічному ринку, зрозуміти, куди рухається ця галузь, а й поспілкуватись з однодумцями і обмінятись власним досвідом.

«Ринок органічної продукції живіший усіх живих», – жартує заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Цим вона пояснює, що внутрішній і зовнішній ринки органіки стрімко розвиваються, і ця тенденція зберігатиметься у коротко- та середньостроковій перспективі, бо попит зростає швидше, ніж пропозиція, особливо на ринках ЄС, Північної Америки, Близького Сходу, Азії.

«Україна вже стала європейським органічним хабом, проте наша мета зробити її світовим», – наголосила заступник міністра. Вона відмітила, що сьогодні перед Мінагрополітикою є декілька важливих завдань: добитися ухвалення нового «органічного» законопроекту №5448, потім втілити його положення у практику виробництва, торгівлі, сертифікації та експорту. Дуже важливо, вважає вона, створити достовірну систему державної статистики в органічній сфері, бо до сьогодні вона не сформована. На підставі інформації від 17 сертифікаційних органів, яку зібрав Офіс Підтримки Реформ, який працює при міністерстві, в Україні налічується 429 операторів органічного ринку, 294 із них – виробники, а решта – трейдери, переробники, заготівельники так званих дикоросів. Органічні площі становлять 380 тисяч га, з них в перехідному періоді перебуває 91 тис. га. Близько 80% української продукції експортується на суму, котра за 2017 рік склала понад $60 млн. Її левова частка йде до країн ЄС, Швейцарії, решта – до США, Австралії, Канади, країн Азії.

Головним спонсором і організатором конгресу в Одесі є Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada), співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). Менеджер UHBDP Дмитро Ніколаєв повідомив, що органічне виробництво – одна з можливостей для клієнтів проекту, який приділяє дуже багато уваги їхньому навчанню, консультаційному супроводу бізнесу, створенню логістичних майданчиків

Завдання Конгресу пояснити що таке органічне виробництво, привернути увагу громадськості до його проблем, озброїти фермерів сучасними технологічними та економічними знаннями, підказати їм шляхи сертифікації, навчити маркетингу і позиціонування їхньої продукції на ринку. «Відвідайте наш конгрес і вже наступного року станете органічним виробником!» – з таким закликом звернувся до фермерів України Дмитро Ніколаєв.

Експерт із органічного виробництва Офісу підтримки реформ Мінагрополітики Олена Березовська переконана, що 2018-й стане роком органічного прориву в Україні. Наступ буде вестися з кількох напрямків: з півдня та з півночі, де одночасно відбудуться Органічні конгреси, згодом такі ж заходи будуть проведені на сході і заході країни. Це робиться для того, щоб наситити медіа-простір інформацією та знаннями про органічне виробництво та її продукцію.

Директор ТОВ «Органік Оригінал» Андрій Олефіренко вважає, що робота над розширенням внутрішнього ринку має бути принциповим напрямком політики розвитку органічного виробництва в Україні. Це для виробників не лише перспектива їхнього бізнесу, а й соціально-етичний обов’язок, який полягає в прищеплюванні українцям культури харчування, від якої значною мірою залежить їхнє здоров’я, заявив виробник. Однак переважна більшість наших співгромадян не мають уявлення про цей напрямок АПК. А тому фермери повинні займатися окрім виробництва, ще й пропагандою своєї продукції. В цьому сенсі Органічний конгрес матиме величезне значення.

Серед фермерів півдня України під час Другого міжнародного конгресу «Органічна Україна 2018» будуть розіграні два сертифікати на 50% компенсацію вартості органічної сертифікації. Придбати квиток можна за посиланням: https://organicukraine.ticketforevent.com/

Більш детальна інформація про конференцію: http://euroagrochem.com/organic-ukraine-2018/

 

Новости по теме

| | | | |