Аграрії заявили, що вийдуть на протест у разі затягнення депутатами голосування за повернення експортного ПДВ для олійних культур та землю

26 февраля, 2018

Аграрії спільно з депутатами звернулися до міжнародних фінансових установ (серед яких МВФ та ЄБРР) з проханянм допомогти повернути виробникам ексопртний ПДВ для виробників олійних та технічних культур. Про це повідомляє народний депутат Іван Мірошінченко у своєму блозі у виданні AgroPolit.com.

Варто зазначити, раніше за оцінками експертів було визначено, що скасування експортного ПДВ для олійних культур призведе до падіння їхньої ціни на 16,7%. Тому парламент закликають якнайшвидше прийняти законопроект  №7403-2. Якщо уряд не дослухається, аграрії обіцяють вийти з протестом.

Парламент відклав скасування експортного ПДВ на технічні культури та скасував цю норму для олійних культур. Тож наразі неповернення експортного ПДВ для експорту насіння соняшнику взагалі скасовується, а для ріпаку відклали скасування до 1 січня 2020 року (тобто ще на 2 роки), по сої — до 1 вересня 2018 року (і ця норма про неповернення ПДВ вводиться лише на 3 роки).

«Тут слід чітко розставити пріоритети: варто шукати єдиний збалансований механізм підтримки і для переробників, і для товаровиробників, а не просувати відверто лобістські ініціативи на користь тільки однієї з груп. Особисто я ніколи не виступав проти переробки продукції, її потрібно підтримувати, але не такими методами, до яких вдалася наша влада. Переробку потрібно підтримати і не тільки у олійножировій сфері, але точно не за рахунок товаровиробника, і точно не запропонованими нам способами», – вважає нардеп.

«Законопроекти 7403-2 та 4355, незважаючи на вимоги Віче, листи депутатів і профільних асоціацій, не включено до порядку денного наступного пленарного тижня у Верховній Раді. Та що там говорити, якщо блокується навіть винесення проекту 7403-2 на засідання профільного парламентського Комітету з питань податкової та митної політики. У зв’язку із тим, що аграріїв у своїй державі ігнорують та не чують, провідні асоціації вимушені були звернутись навіть до міжнародних фінансових установ, серед яких МВФ та ЄБРР, зі скаргами на скандальні норми. Уже в понеділок на погоджувальній раді у парламенті гостро буде поставлено питання про невідкладне включення до порядку денного та розгляд Верховною Радою проектів 7403-2 та 4355 за підтримки ряду народних депутатів та навіть цілих парламентських фракцій. У разі невиконання цих вимог фермери можуть вдатися до радикальних кроків, про які обіцяли на Віче», — пояснив Іван Мірошінченко.

Нагадаємо, раніше депутат облради Юрій Кормишкін ініціював звернення до ВР з проханням усунення правки про скасування ПДВ при експорті олійних. В свою чергу, місцеві депутати підтримали його ініціативу.

Новости по теме

| | | | | |