Знищення ДПЗКУ – зернового гіганта

26 февраля, 2018

У МінАПК не змогли назвати причину, за якої йде процес відчуження майна у Державній продовольчо-зерновий корпорації України. Про це передає УНН.

В Мінагрополітики не пояснили, чому активи ДПЗКУ по суду виводять з статутного капіталу корпорації. Також в відомстві не пояснили, як цей процес може позначитися на виконанні Україною зобов’язань перед китайськими партнерами, які кредитую ДПЗКУ.

«Згідно з Протоколом Кабінету міністрів України від 10/01/208 планується провести нараду під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І. за участю Генеральної прокуратури України з питання щодо правового статусу майна ПАТ ДПЗКУ і наявності ряду позовів прокуратур областей щодо зміни форми власності майна ПАТ ДПЗКУ, внесеного в статутний капітал товариства», – повідомили в Мінагрополітики.

В різних регіонах України від імені міністерства подають позови проти ДПЗКУ, в яких вимагають скасування права власності корпорації на елеватори, хлібні бази, комбінати хлібопродуктів і комбікормів. На сьогоднійшній день, як мінімум 19 таких активів вже не належать ДПЗКУ, що фактично означає знищення зернового гіганта. Дана ситуація не може не позначитись на його здатності виконувати кредитні зобов’язання перед КНР. А саме, йдеться про кредит в півтора мільярди доларів під держгарантії, який ДПЗКУ отримала від Експортно-імпортного банку Китаю в 2012 році.

Сьогодні китайська сторона вже заблокувала грошові кошти на рахунках корпорації. Сталося це в кінці минулого року. Причину такого кроку кредиторів в ЗМІ пояснюють відсутністю взаєморозуміння з українськими чиновниками, які не тільки не виконували умови кредиту, але й ініціювали відчуження майна ДПЗКУ.

Новости по теме

| | | |