Українські фермери отримали лише третю частину компенсацій за знищених свиней через АЧС

22 февраля, 2018

В Україні минулого року постраждалим від АЧС (африканська чума свиней) фермерам було виплачено близько 5,8 млн грн компенсацій. Проте їм ще досі не виплачені 9,6 млн грн. Про це у відповідь на запит УНН повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зазначається, що внаслідок АЧС минулого року було знищено 35,6 тисяч голів свиней. Збитки українських фермерів оцінили у 15,4 млн грн, з яких держава виплатила лише 37% — 5,8 млн грн.

З початку 2018 року в Україні через АЧС було знищено 2,8 тисяч голів свиней. За них, станом на зараз, українські фермери ще не отримали жодного грошового відшкодування.

У відомстві пояснили, що виплати компенсацій за знищених через АЧС свиней здійснюється з місцевих бюджетів.

«За це відповідальні органи місцевого самоврядування», – резюмували у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, що В Україні спостерігається «просідання» кількості свиней. У ФАО тим часом заявили, що з’ясувати ступінь поширення африканської чуми у нас неможливо через обмежений потенціал офіційних українських ветслужб швидко виявляти і підтверджувати захворювання.

Цього року КМУ виділив на боротьбу з АЧС сотні мільйонів. І це незважаючи на те, що в попередні роки Держпродспоживслужба дуже неефективно використала бюджетні кошти. Як повідомив нардеп Тригубенко, відомство протягом 2016-2017 років витратило понад 3 млн грн недоцільно.

Новости по теме

| | | | |