«В цьому році держава не виділила жодної копійки із загального бюджету на підтримку фермерів», – гендиректор Укрдержфонду

22 февраля, 2018

В цьому році на Український державний фонд підтримки фермерських господарств передбачені лише ті кошти, які фермери до нього повернули, що поки що складає 43 мільйони гривень. Про це в ході конференції «Сучасні тенденції агробізнесу» на агропромисловій виставці в Херсоні розповів генеральний директор зазначеного відомства Олександр Покришка.

«В цьому році передбачені кошти на Укрдержфонд всього лише 43 мільйони гривень на всю Україну. Це вже ті кошти, які ви, фермери, вже повернули. Із загального бюджету жодної копійки держава в цьому році не виділила. Освоїти озвучену суму ми плануємо в травні-квітні. Тому вже в березні вже буде оголошено конкурс», – зазначив він.

Варто зазначити, що в минулому році з боку держави із загального бюджету було виділено лише 25 мільйонів гривень. Загалом, минулоріч було освоєно 99,3% кредитів, і зараз ці кошти вже працюють. Покришка відмічає, що є єдине господарство, яке не скористалось підтримкою у зв’язку з погіршенням здоров’я фермера.

«В минулому році на підтримку фермерства державою було виділено через Укрдержфонд всього лише 65 млн гривень. Це на Україну для фермерства, враховуючи, що загалом господарств по Україні у нас зареєстровано 45 тисяч, з них згідно статистики реально діючі 33-35 тисяч. Зважаючи, що така кількість господарств, які б хотіли скористатись підтримкою, ця сума – копійки. Тим більше, з них 40 млн гривень це кошти спецфонду – кошти, які фермери вже брали і повертали державі знову. А загального бюджету було виділено 25 мільйонів. Тому ці 65 млн гривень були пропорційно розподілені по Україні. Вони розподіляються за валовим продуктом. Чим більше область виробляє, тим більше підтримки вона отримує», – підкреслює Покришка.

За його словами, в минулому році дві третіх фермерів, які звернулись до Укрдержфонду за коштами, які виділяються на поворотній основі, отримали цю підтримку.

«Всього по Україні у нас було подано 308 заявок на загальну суму 133 млн гривень. Це майже у два рази більше самої суми коштів, яка визналась на підтримку. З них отримали наш кредит 212. Це дуже гарний показник», – каже директор і відмічає, що найбільше коштів із фонду фермери просять на придбання сільгосптехніки, адже рівень механізації українських виробників дуже слабкий.

«Ми йдемо на зустріч людям, тому що це капітальні видатки, це те, що дійсно ставиться на баланс у господарстві, що потім може бути заставним майном і те, що дійсно буде приносити прибуток», – відмічає гендиректор фонду.

Загалом, за весь час існування Укрдержфонду більше 30 тисяч господарств отримали його підтримку.

Що стосується 1 мільярду, який уряд передбачив на розвиток та створення українських фермерських господарств, то на сьогодні, за словами, Покришка, цей проект досі не затверджений.

«На сьогодні проект про надання фермерам 1 мільярду гривень фактично не затверджений. Він ще знаходиться в Міністерстві. Зараз проект пішов на Мінюст, пішов Мінекономіки, пішов на Мінфін. І там застряг. Зараз ставлять палки в колеса, не хочуть давати всі відшкодування. Сподіваюсь, що протягом місяця це швидше запрацює», – повідомляє він і зазначає, що близько половини цих коштів піде на відшкодування відсоткової ставки в банках. Також, цей мільярд розподілять на дорадництво, відшкодування по техніці, і на кооперацію.

Новости по теме

| | | | |