У Миколаївському морському порту знову стався аварійний витік забруднюючих речовин до Бузького лиману. Бузький лиман під загрозою зникнення?

19 декабря, 2015

Як стало відомо інтернет-виданню «Агро-Юг», 19.12.2015 року близько 05-30 год. у акваторії Миколаївського морського порту сталася аварійна ситуація з розливу шкідливих речовин з судна — нерезидента під час проведення вантажних операцій. Відповідно до міжнародної кваліфікації, а саме Конвенції МАРПОЛ 73/78, забруднюючі речовини, що потрапили до Бузького лиману, належать до категорії «у».

Як стало відомо, під час завантаження судна рідкими речовинами, командою судна порушено процедури завантаження судна, внаслідок чого вантаж почав виливатися з вантажних танків судна внаслідок переповнення та частина вантажу потрапила до Бузького лиману.

port nikolaev 5

Наразі, посадовими особами екологічної інспекції встановлюється кількість вантажу, яка потрапила до Бузького лиману. Однак, як  стало відомо, деякі посадові особи Миколаївського порту, з незрозумілих мотивів, обмежують екологічну інспекцію у доступі до  інформації  щодо даного розливу. Так, станом на 09 год. 19.12.2015 року, портом до екологічної інспекції не надано жодної інформації щодо даного забруднення. Держінспекторами самостійно, під час щоденного проведення моніторингу стану акваторії порту виявлено вказане порушення. Тобто, вказаний факт можна оцінити як приховування інформації керівництвом Миколаївського морського порту, який на даний час очолює Попов  Олександр Миколайович. Навіщо це робиться? Скрити факти аварійної ситуації, чи чекати, поки забруднюючі речовини розчиняться у воді? Чи це робиться з ціллю зменшення позовних санкцій до судна-нерезидента, яке забруднило акваторію?

Станом на 16-00 державними екологічними інспекторами проводиться кризовий моніторинг аварійного забруднення, встановлюється кількість забруднюючих речовин, які потрапили до Бузького лиману. За фактом виявленого забруднення внаслідок скиду з судна, на капітана судна (громадянина Індії) складено протокол про адміністративне правопорушення.

Залишається тільки сподіватися, що керівництво Миколаївської філії ДП «АМПУ» (Миколаївського морського порту) здійснить всі передбачені заходи з ліквідації забруднення та терміново надасть вичерпну інформацію за даним інцидентом до екологічної інспекції для проведення розрахунку збитків по пред’явлення позову про відшкодування збитків, завданих навколишньому природному середовищу судном-нерезидентом.

До закінчення завантаження залишились декілька годин. Судно має покинути територіальні води України.

Новости по теме

| | | | |