В Новоодеському районі проводиться вирубка здорових дерев – депутати виступили за перевірку законності цих дій

21 февраля, 2018

Депутати постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Миколаївської облради проголосували за звернення до екологічної інспекції з приводу проведення перевірки на правомірність вирубки лісових насаджень в Новоодеському районі.

Так, в листопаді минулого року представниками Новосафроновської сільрадою було направлено клопотання щодо вирубки здорових дерев всіх підряд. У зв’язку з цим було створено місцеву комісію з числа депутатів сільської ради та членів громади. Вони провели перевірку на ділянці лісу і виявили, що ніякої вибіркової санітарної вирубки не проводилось, а випилювались здорові гарні дерева, і нарахували в загальній кількості 594 штуки. На думку комісії, таким чином була проведена звичайна комерційна діяльність.

В свою чергу, заступник директора ДП «Миколаївське лісове господарство» сказав, що вони впродовж року намагались призначити суцільно-санітарну рубку, але так і не проводили її. Також зазначив, що термін дії їх лісорубного квитка закінчився ще 31 грудня 2017 року.

Нещодавно в.о. Новосафроновського сільського голови Сергій Танцура разом зі секретарем комісії Анатолієм Катричем виїжджав на ту місцевість.

– Анатолій Катрич виїжджав на місце, де ліс сухий стоїть, його ніхто не чіпає. Воно не представляє собою цінності, щоб якісь гроші заробити і навіть палити в промислових масштабах. Географічно ліс сходиться з двох боків. Одна половина маленька, друга більша. Ось ця більша давно задихнулась, її тільки треба чистити, та треба ж і надалі за ним доглядати. Різали не цей ліс, різали здоровий ліс, різали акації. Там стовбур великий, їх можна пускати на промисел, на доски. І коли Анатолій Петрович приїжджав, він бачив. Ми заходимо – просіка, а ліс стоїть цілий. В просіку зайшли – вправо, вліво ряди зрублені під корінь. Звичайна, нормальна, здорова деревина. Ми обійшли все, порахували кожен пеньочок, було 594. Якщо їх посадити один до одного, то можна порахувати скільки це землі, – розповідає Танцура.

Таким чином, депутатом Олександром Каражеєм було запропоновано заступнику директора ДП провести самостійну перевірку по насадженням району.

– Вам, як керівнику, слідує сьогодні проїхатись по насадженнях і подивитись, що там на сьогоднішній день є. Треба бути на місці, щоб заперечувати тому, що сьогодні каже в.о. сільської голови, колега депутат облради і ті люди, які підписались. Може там дійсно проведена самовільна рубка під керівництвом вашого підлеглого, – зазначає Каражей.

За словами Катрича, таким чином там працює робоча схема з вирубки лісу.

– Там втрачений контроль з боку держпідприємства в особі Миколи Гордієнка (директор ДП «Миколаївське лісове господарство»), там бардак. І йде така робоча схема: там просто випилюється здоровий ліс поспіль, реалізується на рівні місцевих фермерів, отримують за це готівку, і наплювати на місцеве населення. Тому я буду рекомендувати перевірити і запросити керівника цього підприємства до нас на сесію, щоб він доповів з цих питань. Більш того, в рекомендації відобразити — перевірити фінансову господарську діяльність цього підприємства. Тому що терпіти цей бардак ми не можемо, особливо в рамках Новоодеського району. А рекомендувати, щоб він проїхався по насадженням, корду населення кричить про цю проблему, це занадто мало.

В результаті, депутатами було підтримано ініціативу проведення перевірки законності вирубки лісових насаджень з доповненням по зверненню до екологічної інспекції з приводу проведення перевірки на правомірність вирубки лісових насаджень в зазначеній місцевості.

Новости по теме

| | | |