«Перезимівля озимих пройшла успішно»: Мартинюк розповів про озимі культури і весняну посівну

19 февраля, 2018

Станом на середину лютого перезимівля озимих пройшла успішно, без вагомих втрат. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє перший заступник Міністра агропромислової політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Так із посіяних 7,3 млн га сходи отримано на 99,6% площ. З них у доброму та задовільному стані знаходиться майже 6,3 млн га (87%), в слабкому та зрідженому стані – 971 тис. га (13%). Сходи озимого ріпаку із посіяних 1 млн га отримані на 99% площ. З них у доброму та задовільному стані 884,6 тис. га (89%), в слабкому та зрідженому – 110,0 тис. га (11%)», – такі цифри наводить Мартинюк.

Звісно, це ще не остаточні дані, оскільки зима ще не закінчилась і подальший стан посівних буде залежати від погодних умов. Але за ними можна зробити попередні прогнози, що перезимівля пройшла успішно, без вагомих витрат.

В свою чергу, Мартинюк підкреслив, що весняної посівної під урожай 2018 року очікується в межах 27,2 млн га.

«Декілька слів про весняну посівну. За попередніми даними регіонів, посівна площа під урожай 2018 року співставна з минулорічною та очікується в межах 27,2 млн га. З них під зерновими культурами – 14,6 млн га (54%), що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах», – прогнозує заступник Міністра.

Нагадаємо, що у зв’язку зі скасуванням парламентом відшкодування ПДВ при експорті, структура посівних площ у цьому році буде показовою в частині культур. Але, оскільки ці культури є одними з найбільш рентабельних в рослинництві, то негативної динаміки не очікується.

Новости по теме

| |