Херсонську фабрику з переробки сої звільнили від тривалих погроз бойовиків

15 февраля, 2018

Один з найбільших в Україні комплексів з переробки соєвих бобів, Херсонська фабрика з переробки соєвих бобів «Каховка Протеїн Агро», що розташована у Новій Каховці, була повернута під контроль законного власника після тривалих погроз та нападів бойовиків. Про це повідомляє інтернет-видання «Комсомольская правда в Україні», посилаючись на заяву генерального директора підприємства Федора Ютовца.

Повідомляється, що захоплення фабрики бойовиками сталося більше трьох тижнів тому, 23 січня. Тоді близько 70 бойовиків проникли на територію підприємства. Співробітники Державного управління охорони при цьому проявили бездіяльність. 25 січня бойовики перекрили рух транспорту і погрожували охороні фабрики зброєю.

Весь цей час керівництво та охорона фабрики намагалися видворити нападників без застосування сили, а також домагалися від керівництва Нацполіції Херсонській області виконання своїх обов’язків з охорони правопорядку та власності підприємства. Співробітники поліції Херсонській області при цьому не втручалися, не дивлячись на неодноразові заяви керівництва фабрики про скоєння злочинів.

31 січня в ситуацію втрутилося керівництво Міністерство внутрішніх справ України, зокрема особисто міністр Арсен Аваков. Тоді поліція отримала розпорядження очистити територію підприємства від сторонніх осіб. В той же день, 31 січня, бойовики здійснили напад на охоронців фабрики та співробітників ДСО.

Пізніше, в ніч з 31 січня на 1 лютого, співробітники Національної поліції заарештували бойовиків. При цьому у нападників було знайдена та вилучена незареєстрована автоматична зброя АКС74У.

На даний час територія підприємства звільнена від сторонніх осіб і підприємство працює у нормальному режимі.

Варто зазначити, що це вже не перша атака на підприємство. Перша спроба захоплення фабрики була здійснена в серпні 2017 року.

Організаторами двох рейдерських атак представники фабрики називають братів Іллю та Вадима Сегаль, а технічним виконавцем – адвоката Андрія Богдана.

Брати Сегаль до 2009 року володіли банком «Надра». Форензік аудит (виявлення, аналіз і врегулювання ситуацій, коли між сторонами існують розбіжності) компанії KPMG назвав братів Сегаль головними винуватцями банкрутства банку. Також директор Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін заявив, що причинами банкрутства банку «Надра» стала діяльність братів Сегаль.

Брати Сегаль неодноразово згадувалися як представники російського кримінального авторитета Могилевича. Адже, ще в 1997 року перший заступник начальника Управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Служби безпеки України Володимир Шеремета заявив, що «брати Сегаль були направлені особисто Могилевичем з метою реалізації його фінансової програми в Україні, суть якої зараз нами вивчається».

Новости по теме

| | |