Земля і право: як фахівці озброювали знаннями миколаївських аграріїв

8 февраля, 2018

У четвер, 8 лютого, у Миколаєві відбувся семінар-практикум на тему «Актуально про податки  та земельні правовідносини для сільськогосподарських товаровиробників», де його учасники мали нагоду поспілкуватися, отримати вичерпну інформацію та фахові консультації щодо специфіки оподаткування, земельних і трудових правовідносин у сфері АПК.

Тематика заходу є актуальною для всіх людей, які мають відношення до аграрного бізнесу у селі, а також для органів місцевого самоврядування. На семінарі були присутні власники, керівники і бухгалтери сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. Хоч захід був розрахований на 150 осіб, та охочих і зацікавлених в розгляді даної проблематики виявилось набагато більше – понад 200 чоловік.

Через те, що бажаючих почути про земельні правовідносини було забагато. місць вистачало не всім

Організаторами проекту виступали департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА, дирекція журналу «АгроPRO», Сем БФ ЛАСКА та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Спікерами семінару були: Олена Піскун – директор департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА, Ельвіра Ткачова – головний редактор журналу «АгроPRO», Ірина Дмитренко – юрист з земельних питань та Олександр Норочевський – адвокат, радник ГО «Аграрний союз України» з земельних та правових питань.

На конференції було розглянуто такі важливі питання для агропромислового комплексу, як оподаткування, земельні відносини, трудові відносини та особливості фермерських господарств.

Директор департаменту АПР Олена Піскун 

Радник «Аграрного союзу України» з земельних та правових питань Олександр Норочевський

Оленою Піскун було детально розглянуто питання щодо держаної фінансової підтримки та компенсації у агросфері. Ельвіра Ткач детально розповіла про зміни, що стосуються податку на додану вартість, у тому числі щодо послідовності дій платника ПДВ у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, сплати податку з доходів фізичних осіб та військового збору, зокрема орендної плати.

Значну увагу доповідачами приділено земельним правовідносинам, а саме: новим вимогам до договорів, особливостям складання, змінам у правилах використання земель, власники яких померли, ризикам орендарів у випадках, коли орендодавці не отримують орендну плату.

Юрист із земельних питань Ірина Дмитренко 

Головний редактор журналу «АгроPRO» Ельвіра Ткачова

Також було обговорено новий порядок перевірок підприємств органами Держпраці, штрафні санкції та способи захисту, типові помилки підприємств. Учасники семінару почули відповіді на актуальні питання трудових і земельних відносин у фермерських господарствах та мали змогу проконсультуватись з усіх нагальних питань.

Новости по теме

| | | | | |