«Депутати не дозволили себе вважати лохами», – Михайло Апостол стосовно відміни Радою ряду законопроектів

7 февраля, 2018

Радник міністра МВС України Михайло Апостол вважає, що неприйняття законопроектів Верховною Радою України щодо державних земель є правильним рішенням з боку депутатів. За його думкою, таким чином вони запобігли прийняття проектів чергових схем і перенаправили фінансові потоки в інший напрямок. Про це він написав на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Так 6 лютого Верховна Рада України відхилила законопроект №7363  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин», ініціатором якого виступив Президент України Петро Порошенко. Також Радою було відхилено ще два альтернативних депутатських закнопроекта – №7363-1 та №7363-2.

«Депутати не дозволили себе вважати лохами і прийняли єдино правильне рішення — відхилити проекти чергових схем і перенаправлення фінансових потоків в іншу стезю», – коментує Апостол.

Даними законопроектами пропонується передати повноваження щодо розпорядження землями державної власності, які перебувають за межами населених пунктів, об’єднаним територіальним громадам (окрім розпорядження землями оборони, землями природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, іншими землями, які мають важливе значення для держави), позбавивши цих повноважень Державної службу України з питань геодезії, картографії та кадастру. «Це буде стимулом для інших громад для об’єднання», — йдеться в пояснювальній записці законопроекту №7363.

«Адже зрозуміло, що ніхто про ОТГ тут не думав. На сьогодні є один правильний шлях передачі всіх державних земель у власність ОТГ і не створювати сотні маленьких князьків і монстрів — це прискорене закінчення децентралізації і створення всіх ОТГ. Земля автоматично перейде громадам, а великий монстр Держгеокадастр щезне сам по собі. А тим часом райадміністрації нехай займаються децентралізацією, створенням ОТГ та готовити собі гучні похорони», – наголосив депутат.

Законопроект також передбачає порядок встановлення меж територіальних громад. Пропонується встановити, що статус виробника сільськогосподарської продукції поширюється на фізичних осіб-підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, шляхом включення їх до платників єдиного податку четвертої групи.

«Отже, Парламент відмовився підтримати усі три законопроекти – базовий 7363 та альтернативні 7363-1 і 7363-2. Всі три законопроекти були відхилені Радою. Депутати не підтримали навіть повернення проектів до комітетів на повторне перше читання», – зауважив експерт аграрного сектору Михайло Апостол.

Як відомо, у вересні 2012 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», згідно з яким, починаючи з 1 січня 2013 року, всі землі в Україні вважаються розмежованими. Даним законом визначено, що всі землі, які знаходяться на території сільських, селищних, міських рад, але не входять в землі населених пунктів, залишаються у власності держави. У той же час після 2013 року в Україні почався процес об’єднання громад.

Новости по теме

| | |