Щоб повноцінно запустити «молочні кооперативи» необхідно 7 млрд гривень

7 февраля, 2018

Запуск в Україні мережі «молочних кооперативів» коштуватиме бюджету близько 7 млрд грн. Так вважає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Варто нагадати, що уряд анонсував запуск програми підтримки молочної кооперації в Україні для аграріїв. Там переконані, що саме цей напрям стане ключовим у державній підтримці на 2018 рік, що дозволить змінити технології доїння та зберігання молока, а отже, дасть можливість виробникам отримувати більший дохід.

«Якщо кожне село матиме таке устаткування, то населення зможе здавати молоко вищого ґатунку. В Україні приблизно 27 тисяч сіл, і на кожен населений пункт необхідно в середньому 1,5 приймальних пункти, загалом на всю країну їх потрібно 37 тисяч. Вартість обладнання одного доїльного пункту з молокопроводом, холодильною та фільтрувальною технікою становить близько 200 тисяч гривень. Отже, загальна необхідна сума — близько 7 млрд грн», — зазначила голова Асоціації Ірина Паламар.

У свою чергу заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова сказала, що у 2018 році на розвиток тваринництва в бюджеті цього року передбачено лише 4 млрд грн.

«На виклики галузі в бюджеті цього року передбачена висока сума на розвиток тваринництва — 4 млрд гривн. Увагу буде зосереджено на будівництві та реконструкції молочнотоварних ферм, доступі до необхідного обладнання, покращення генетичного потенціалу поголів’я. Одним з інструментів буде доступне кредитування. Водночас, для невеликих господарств раціонально йти до підвищення якості молока через кооперацію. Адже молочні кооперативи також потрапляють під програму державної підтримки через компенсацію вартості закупленого обладнання та техніки», — виступає заступник міністра.

Новости по теме

| | |