«На жаль, досі Програма боротьби з АЧС не прийнята», – Паламар про бездієвість Мінагрополітики

7 февраля, 2018

За словами голови Асоціації тваринників України (АТУ) Ірини Паламар, на затвердження Міністерства аграрної політики ще рік тому було передано розроблену спільно з представниками Держспоживслужби програму боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). До цього часу документ так і не затверджений.

«На жаль, досі ця Програма боротьби з АЧС не прийнята. Мінагрополітики не передало його на розгляд уряду. АТУ робила декілька запитів у міністерство, щоби дізнатися на якому етапі перебуває процес розгляду й погодження Програми. По суті, на свої запити Асоціація зрозумілої й чіткої відповіді так і не отримала», — зазначає Паламар.

Вона додала, що в Мінагрополітики очікують на затвердження ще кілька документів, спрямованих на боротьбу з АЧС, схвалення яких також затягується. Асоціація тваринників уже зверталася до відомства з проханням якомога швидше прийняти ці документи, але зворотної реакції немає.

Ірина Паламар зазначила, що прийняття Програми боротьби з АЧС на офіційному рівні не тільки стало б дієвим інструментом у боротьбі з хворобою, а і продемонструвало б міжнародним партнерам, що Україна таки працює над подоланням проблеми.

Нагадаємо, раніше  повідомлялось, що АЧС стала активніше розповсюджуватись на території України – з початку 2018 року вже зафіксовано 13 випадків.

Новости по теме

| | | |