Збитки українських свинарів можуть сягнути 30 млрд гривень – прогноз

5 февраля, 2018

Тільки прямі збитки свинарів в разі неконтрольованого розповсюдження АЧС можуть скласти 9 млрд грн протягом наступних 15 років. Такі прогнози на прес-конференції озвучив Дмитро Приходько, економіст інвестиційного відділу ФАО та керівник проекту по боротьбі з АЧС в Україні.

А враховуючи зниження вартості активів свинарської галузі, втрату доданої вартості на рівні виробництва та переробки продукції, збитки можуть сягнути всі 30 млрд грн.

«Останні кілька років проблема АЧС представляє значні операційні ризики для всіх кредиторів, – говорить Леся Кузьменко, заступник директора з питань агробізнесу, старший банкір ЄБРР в Україні. — Інвестори готові фінансувати, але компанії, які мають дуже високий рівень біобезпеки».

У рамках проекту боротьби з АЧС ФАО передала українським лабораторіям діагностичне обладнання для виявлення небезпечного вірусу вартістю $200 тис.

Очікується, що нове обладнання дозволить державним лабораторіям у Києві, Житомирі, Сумах та Миколаєві виявляти та контролювати хворобу, а також знизити можливі ризики.

Щоб зупинити розповсюдження хвороби, потрібно підвищити свідомість людей. Звітування про випадки АЧС має відбуватися протягом 1-2 днів, вважають в ФАО.

Новости по теме

| | |