В лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи Миколаєва було передано високоточне обладнання для діагностики АЧС

2 февраля, 2018

У четвер, 1 лютого, відбулася урочиста церемонія передачі в дар високоточного ПЛР-обладнання для виявлення збудника АЧС, яке буде встановлено в державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи міста Миколаєва. Також таке обладнання передали в лабораторії Житомира, Сум,  і в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в місті Київ.

Передача обладнання відбулася в рамках другого етапу проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», який реалізується в Україні з 2015 року ФАО та ЄБРР за підтримки Держпродспоживслужби та Асоціації свинарів України.

Обладнення було придбано завдяки Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) та Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Вони об’єднали свої зусилля задля надання допомогти державним лабораторіям та ветеринарним факультетам аграрних університетів у підготовці фахівців із діагностики, а також долучилися до переоснащення лабораторій, придбавши високоточне діагностичне обладнання та необхідні реагенти.

На прес-конференції було відзначено, що сучасне обладнання для проведення аналізу полімеризації ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС – дозволить державним лабораторіям зробити свій внесок в успішний контроль над хворобою і раннє виявлення АЧС, а також допоможе пом’якшити реальні ризики шляхом поліпшення місцевого лабораторного потенціалу та знань із діагностики.

Разом із цим, отримане обладнання стане доступним не лише для працівників лабораторій, але й для студентів ветеринарних факультетів для навчання та роботи. Для розширення можливостей профільних вишів ФАО та ЄБРР за підтримки Держпродспоживслужби формують партнерські зв’язки  між державними лабораторіями та аграрними університетами в Одесі, Сумах та Житомирі для обміну найкращими практиками з діагностики.

Учасники прес-конференції підкреслили, що на початку 2018 року поголів’я свиней в Україні оцінювалося майже в 6,1 млн свиней. Значна його частина утримується домогосподарствами та дрібними фермами, які швидше за все зіткнуться з труднощами із застосуванням заходів біобезпеки. Таким чином вітчизняне свинарство залишається вразливим до епізоотичних спалахів.

Новости по теме

| | | |