ОТГ України до кінця 2018 року мають отримати 760 тисяч га державної землі

1 февраля, 2018

665 вже створених об’єднаних територіальних громад отримають у свою власність 760 тисяч гектарів прилеглих до їх населених пунктів земель державної власності до кінця 2018 року. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 31 січня 2018 року. Згідно нього Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру має передати землі державної власності за межами населенних пунктів у комінальну власність об’єднаних територіальних громад до кінця 2018 року.

«Я обіцяв, що земля об’єднаним громадам буде передана, і це буде виконано. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення. Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту. За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету», — попередив Володимир Гройсман.

Алгоритм передачі землі передбачає чотири етапи:

  1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру.
  2. Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування.
  3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі.
  4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

«Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, вже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити», — зазначає Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua/ і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що тепер жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення.

Новости по теме

| |