Споживання українських тепличних культур в наступні п’ять років зросте в 3-5 рази – прогноз

31 января, 2018

Вирощування овочів у закритому грунті має в українській економіці великі перспективи. Так вважають експерти pro-consulting.ua.

На сьогоднішній день, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, українська теплична продукція забезпечує всього 20% внутрішнього ринку, в пік сезону – до 50%, інші овочі закуповуються за кордоном. За прогнозами Pro-Consulting, обсяги споживання тепличних культур у нашій країні в наступні п’ять років зростуть в 3-5 разів.

Зараз в Україні господарства, які вирощують агрокультури в закритому грунті, проходять своєрідний еволюційний відбір. Ті, на яких застосовуються застарілі технології, які не забезпечують необхідну продуктивність, закриваються. Замість них з’являються нові сучасні підприємства. Так, в 2016 році в Україні побудовано 8 га сучасних теплиць, що використовують високопродуктивні методи виробництва з Голландії. У тому ж році 6 га площ теплиць старого типу змушені були припинити роботу через свою ринкову неефективність.

У теплицях України традиційно найбільше вирощується огірків і помідорів, які становлять 50% і 44% ринку відповідно. Менша увага приділяється салатам, різній зелені та іншим культурам (6% ринку).

Співробітники Pro-Consulting розробили проект тепличного господарства. Згідно з ним, на 3 га площ буде вирощуватися зелень (петрушка, кріп, салат латук, кінза і базилік), і ще на 3 га — томати й огірки. Найбільший прибуток підприємству принесе виробництво кропу (21,3%), на другому місці за прибутковістю — огірки (21,1%), на третьому — помідори (18,3%).

Реалізація такого проекту обійдеться в € 5,37 млн. Основна частина коштів (82,4%) призначена для облаштування теплиць, а 10,8% буде витрачено на обладнання та матеріали, що застосовуються в технології вирощування овочів і зелені.

За підрахунками експертів, загальний річний обсяг продажів створюваного тепличного господарства становитиме € 4,8 млн. Рентабельність буде на рівні 35,1%, що означає понад 35 центів чистого прибутку в кожному євро доходу.

Новости по теме

|