«Сходи озимих ми отримали практично на 100%», – голова управління АПР Снігурівської РГА

31 января, 2018

Завдяки теплому періоду часу, який тривав до грудня місяця, відбувалась вегетація озимих культур, через що сходи озимих культур у Снігурівському районі були отримані практично на 100%. Про це в коментарі виданню «АгроЮг» заявила голова місцевого управління АПР Наталя Суслєганова.

Загалом, сільгоспвиробниками району біло засіяно озимих на зерно 43 тисячі га. В порівнянні з минулим роком це трохи менше – 83% від попередніх показників.

– В цьому році, враховуючи погодні умови, сільгоспвиробниками нашого району посіяно трохи менше, ніж в минулому році озимих зернових культур. Це через ту ситуацію, яка у нас склалась з дощами – в нас в деяких регіонах району були незначні дощі. Коли прийшов час сіяти культури, то ми звісно сіяли в суху землю і це було складно, – розповідає вона.

Так, озимої пшениці було засіяно 31,6 тисяч га, ячменю – 11,4 тисяч га. Крім того, ріпаку було посіяно 880 га, з яких на сьогодні маже 600 га знаходяться в задовільному стані.

– Якщо брати по відсоткам, то пшениця знаходиться в задовільному стані 45%, в доброму – 20%, в слабкому – 35%. Що стосується ячменю, то в доброму стані знаходиться 15%, в задовільному – 20%, і 65% в слабкому. Тому цілком можна припустити, що буде пересів ярих культур, – зазначає Суслєганова.

Окрім цього, за її словами, казати про те, що десь є вимерзання, не можна. Вважається, що морози були не затяжними і невеликими.

– Сказати, що є вимерзання на сьогодні, не можна. Ситуація більш менш стабільна. На вихідні знову передають другу хвилю морозів. Але зараз воно все розстане, і якщо в землі залишиться якась частина вологи і будуть тривалі морози, то ситуація може ускладнитись, – резюмувала голова управління.

Новости по теме

| | | | | |