Миколаївські аграрії засіяли озимими майже 665 тисяч га, незважаючи на значний дефіцит вологи

29 января, 2018

Щорічно в нашій області під озимі зернові культури засівається більше 600 тисяч га, які є основною складовою забезпечення продовольчим зерном населення, а підприємства переробної галузі сировиною. В цьому ж році, незважаючи на значний дефіцит вологи в грунті, аграрії засіяли озимими культурами майже 665 тисяч га.

Про це свідчать дані Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА.

Так, серед них засіяно зерновими 621 тисяча га, а саме: озима пшениця – 432 тисяч га, озимий ячмінь 188 тисяч га , жито – 0,4 тисяч га. Озимий ріпак посіяно на площі 43 тисяч га.

– Агрометеорологічні умови, які спостерігалися в грудні – на початку січня, а саме підвищений температурний режим і достатня кількість вологи в грунті, сприяли виходу рослин озимих зі стану зимового спокою. Озимі культури та багаторічні трави, хоч і не вегетували активно, але продовжували розвиватись, – зазначає директор департаменту Олена Піскун.

9 січня поточного року, в зв’язку з вторгненням холодної повітряної маси, по всій території області відбулося припинення вегетації. Але вже в другій декаді січня нарешті встановилися від’ємні температури і посіви змогли ввійти в стан довгоочікуваного зимового спокою. Загрозливих для зимуючих культур яви  по всій території області не виникало.

Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі нижче 3-7 градусів морозу не опускалася. Такі температури ґрунту значно вищі за критичну температуру вимерзання, яка за розрахунками в фазі кущіння озимої пшениці на кінець декади становила мінус 15-16 градусів.

За станом на 20 січня за даними снігозйомки середня висота снігового покриву в Первомайському районі становила 12 см, а в Миколаєві та Вознесенському районі – 2-4 см. Запас води в снігу 17 мм.

Департаментом запроваджено щотижневий моніторинг стану озимих культур. За останньою інформацією, сходи озимих зернових культур отримано на площі у 605 тис. га або 97%. З них:

  • в доброму стані – 272 тис. га (45%);
  • в задовільному -226 тис.га (37%);
  • в слабкому і зрідженому – 108 тис. га (18%).

Остаточні висновки будуть зроблені після перезимівлі.

Новости по теме

| | |