Держрибагентство пропонує ввести в дію нові штрафи

19 января, 2018

Мінагрополітики України підтримало ініціативу Держрибагентства щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».

У рибному відомстві сподіваються, що прийняття даного документа посприяє зменшенню незаконного видобутку водних біоресурсів. Глава Держрибагентства Ярослав Бєлов відзначив, що існуючі штрафи за порушення рибальських правил не стимулюють рибалок дотримуватися закону.

Зокрема, запропоновано внести зміни в ст. 249 КК України, ст. 85, 86-1, 87, 91-2 КУпАП, ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 22 Закону України «Про рибне господарство, промислової риболовлі та охорону водних біоресурсів».

Зміни спрямовані на посилення покарань громадянами і посадовими особами за порушення правил риболовлі: експлуатацію на водних об’єктах водозабірних споруд, не обладнаних рибозахисними установками; порушення правил використання об’єктів тваринного світу; порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин; перевищення лімітів і нормативів використання природних ресурсів, перевищення затверджених лімітів і нормативів використання водних біоресурсів.

Крім цього, в проекті закону уточнюються повноваження осіб і органів, які здійснюють державний нагляд у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

В існуючому Законі немає чітко прописаних критеріїв «грубих порушень», що дозволяє майже все порушення кваліфікувати як адміністративні. У проекті закону вводяться поняття «повторного грубого порушення», уточнюються поняття «істотна шкода» і «грубе порушення рибальських правил».

Далі документ буде направлений до Кабінету Міністрів для узгодження і реєстрації, відповідно до регламенту, у Верховній Раді України.

 

Новости по теме

| |