Асоціація тваринників запропонувала відкласти введення в дію ДСТУ з якості молока

17 января, 2018

Асоціація тваринників України пропонує відтермінувати введення в дію ДСТУ до 1 січня 2019 року. Так, нею були проведені численні консультації з представниками влади та селянами, учасниками кооперативів та одноосібниками, за результататми яких пропонується відтермінування.

Про це повідомляє прес-служба асоціації.

«Але цей час не витратити даремно,а використати на створення на селі належної інфраструктури, необхідної для отримання молока першого чи вищого ґатунків. Щоб отримати такої якості продукцію, важливо, щоб вона здоювалася безконтактним способом і моментально охолоджувалася. Чим менше сировина контактує із зовнішнім середовищем, тим вона вищої якості», — йдеться в повідомленні.

За інформацією, у селі це можна зробити, облаштувавши спеціальні доїльні пункти, обладнані молокопроводом, холодильною і фільтрувальною технікою. Щоб селяни могли привести корову на дійку, де вим’я миється й дезінфікується, підключається доїльний апарат. Молоко по спеціальним трубам потрапляє до охолоджувального апарату. Кількість молока, видоєного від кожної корови фіксується. Таким чином, власник корови позбавляє себе необхідності мити посуд, проціджувати молоко, чекати молоковоза. А за молоко вищої якості отримує більшу ціну.

В асоціації порахували, що встановити такі пункти в селах країни можна за рік. Для цього необхідно близько 7 мільярдів гривень( в Україні приблизно 27 тисяч сіл і на кожен населений пункт необхідно 1,5 пункта, то на всю країну їх треба 37 тисяч. Вартість обладнання одного такого пункту близько 200 тисяч гривень).

Це можуть бути як бюджетні дотації, так і залучення іноземних грантів. Щоб отримати допомогу на створення таких пунктів, селянам доцільно об’єднуватися в кооперативи, і діяти вже як юридична особа.

 

Новости по теме

| | |