В УКАБ пропонують додати до переліку техніки, який підпадає під програму компенсації, безпілотні дрони

13 января, 2018

В Українському клубі аграрного бізнесу запропонували додати до переліку техніки і обладнання, яке підпадає під програму компенсації, БПЛА (безпілотні літальні апарати/дрони.

Про це йдеться в офіційній заяві відомства.

Враховуючи те, що в 2018 році сума коштів за програмою компенсації вартості техніки та обладнання зросла майже до 1 мільярда, від координатора комітету техніки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Олега Нестерова, надійшла пропозиція включити дрони у зазначений перелік сільгосптехніки.

«Маючи майже мільярд гривень на технічне переоснащення для виробників, сумнівно, що він буде використаний на 100 і навіть на 60% на ці цілі, зважаючи на рівень використання коштів минулого року. Тому ми пропонуємо розширити перелік техніки і обладнання, яке підпадає під програму компенсації. Наприклад, додати до нього БПЛА (безпілотні літальні апарати/дрони) для сільського господарства або обладнання для елеваторного господарства», — зазначив Олег Нестеров, координатор комітету техніки УКАБ.

На його думку, зільшення суми фінансування програми майже удвічі виглядає нелогічним, навіть з врахуванням того, що ринок техніки минулого року зріс.

«Передумов для значного зростання попиту на вітчизняну техніку не спостерігається, особливо на фоні нарощення вітчизняними агровиробниками імпорту с/г техніки. Так, за 10 місяців 2017 року поставки в Україну тракторів та комбайнів іноземного виробництва зріс у 1,6 рази, а ґрунтообробної техніки – збільшилися удвічі. Навіть якщо врахувати загальний тренд зростання ринку техніки, буде використано лише половина із виділених коштів», – вважає він

Варто зазначити, що порівняно з минулим роком сума фінансування на ці цілі зросла на 42% (550 млн грн у 2017 році).

Новости по теме

| | | |