Верховна Рада на рік продовжила дію мораторію на продаж земель сільгосппризначення

11 ноября, 2015

Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект № 3404 від 05.11.2015 р. «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель». Мораторій продовжено на один рік – до 1 січня 2017 року. Законопроект отримав 309 голосів при 226 необхідних, про це повідомляє народний депутат Олег Кулініч (група «Партія Відродження»).

Автори документа – народні депутати-члени Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, до яких долучилися автори інших законопроектів, які пропонували продовження дії мораторію.

Мораторій продовжено на один рік – до 1 січня 2017 року. Крім того, прийнятий закон зобов’язує Кабінет Міністрів України до 1 березня 2016 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Народний депутат Олег Кулініч під час обговорення законопроекту у Верховній Раді пояснив: «Законопроект був одноголосно підтриманий Аграрним комітетом. Але хочу звернути вашу увагу на те, що цей законопроект не був би потрібний, якщо б не популізм і політиканство на місцевих виборах. Мабуть, усі депутати прекрасно розуміють, що і без цього законопроекту з 1 січня 2016 року мораторій на продаж сільськогосподарських земель знятий не буде, тому, що закон про їх обіг ще не прийнятий, а саме цього вимагає Земельний кодекс. Навіть законопроекту такого у парламенті не зареєстровано. Але людям на виборах говорили зовсім протилежне, що якщо Верховна Рада не продовжить мораторій, з 1 січня всю землю скуплять олігархи і іноземці. Тепер суспільство перебуває у напрузі і цю напругу якось треба знімати.

Для наведення ладу у земельних відносинах і встановлення справедливих правил гри на земельному ринку парламенту необхідно прийняти й інші законопроекти, напрацьовані Аграрним комітетом – про відумерлу спадщину, про розширення повноважень місцевого самоврядування з управління землею, вирішити питання про колективну власність на землю, про польові дороги, про справедливу оцінку земель тощо».