Директор департаменту АПР Херсонщини розповів про стан озимих в області

12 января, 2018

В цьому сезоні по Україні спостерігається незвичайно тепла зима, в зв’язку з чим багатьох турбує питання – чи вплине це на врожаї наступного року. Директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook написав про стан озимих та плодових культур області.

«Цій теплій зимі на Херсонщині передувала посушлива осінь, продуктивні опади з’явились тільки в листопаді, через що були затягнуті та зсунуті строки посіву озимих. Але завдяки теплій погоді у грудні-січні спостерігались повільні ростові процеси озимих, що дозволило їм наздогнати та вирівняти свій стан, який зараз оцінюється, як задовільний», – повідомляє чиновник.

Як запевняють агрономи, пише Паливода, якщо не станеться морозів нижче 16 градусів, нинішні процеси та безсніжна зима не зашкодять озимим. Тож, наразі в області отримано сходи озимих на площі 529,3 тис.га, з яких 80% знаходиться в доброму та задовільному стані.

Що стосується плодових дерев – за словами директора департаменту, не дивлячись на незначний процес сокоруху, вони знаходяться у стані спокою.

«В зимовий період при короткому світовому дні плодові не перейшли до тієї стадії, коли починається цвітіння або утворення плодових бруньок. Наразі врожаям плодових нічого не загрожує. Найбільш небезпечними для плодових є не тепла зима, а весняні приморозки, що бувають на стадії початку цвітіння», – відмічає він.

За словами Олександра Паливоди, наразі сільгоспвиробники Херсонщини продовжують вести постійний моніторинг стану цих культур.

Новости по теме

| | | | |