Філія АМПУ побудує в Миколаєві автонакопичувач для великовантажного транспорту

8 января, 2018

З кожним роком потік великовантажного автотранспорту на дорогах міста Миколаєва збільшується у зв’язку з розвитком місцевого морського порту. З метою вирішення проблеми перевантаження міських вулиць вантажними автомобілями, Миколаївська філія ДП «АМПУ» виступила з ініціативою будівництва накопичувальної стоянки під великовантажний автотранспорт.

«Ми плануємо облаштувати автонакопичувач на земельній ділянці площею 35 га на території промислової зони Інгульського району міста, за межами житлового масиву, де проходить основний напрямок руху великовантажних транспортних засобів, які прямують до порту та повертаються звідси. На реалізацію проекту планується виділити більше 160 млн грн за рахунок капітальних інвестицій АМПУ, і, завдяки підтримці керівництва АМПУ, ці кошти вже передбачені у фінансовому плані підприємства на 2018 рік», — розповів начальник Адміністрації морського порту Миколаїв Олег Проточенко.

За його словами, Підставою для реалізації проекту є Рішення Виконкому Миколаївської міської ради від 11.04.2016 № 325 «Про заходи щодо оптимізації руху великовантажного автотранспорту до підприємств морегосподарського комплексу Миколаєва та його диспетчеризації».

«Темпи роботи і обсяги перевалки вантажів у Миколаївському порту продовжують зростати. З прогнозованого на короткострокову перспективу вантажообігу тільки хлібних вантажів портових операторів у 13,1 млн тонн на рік, в середньому близько 40% або 5,2 млн тон щорічно буде доставлятись в порт автомобільним транспортом. А це  майже 236 тис. одиниць вантажних автомобілів на рік, або близько 650 автомобілів на добу. Тож рух і відстій вулицями зерновозів та іншого високотоннажного транспорту ставатиме все більшою проблемою для міста й мешканців, яку ми маємо вирішувати вже сьогодні», — зазначив Олег Проточенко.

Для того, щоб істотно зменшити негативний вплив від руху вантажівок магістралями міста, усунути транспортні затори, забезпечити безпеку дорожнього руху та покращити санітарний стан вулиць, передбачається організувати диспетчеризацію автонакопичувача з портовими терміналами. Крім того, додатково розглядається питання  розвитку на базі автонакопичувача АМПУ комплексу перевалки вантажів з автомобільного на залізничний транспорт, що дозволить переорієнтувати вантажопотоки, що слідують до терміналів Миколаївського морського порту, на залізницю.

«АМПУ як управляюча державна компанія прагне гармонійного розвитку всіх портів. Для Миколаєва важливо враховувати те, що порт розташований у місті, тому його розвиток має проходити паралельно з розвитком інфраструктури міста, під’їзних шляхів. А забезпечення оптимальної логістики та розвиток припортових територій разом з реалізацією подібних інвестиційних проектів у Миколаєві дозволить не тільки забезпечити зростання вантажопотоків та вирішити проблеми міста, а й створить нові робочі місця, що також вкрай важливо для його мешканців», — підкреслив необхідність реалізації проекту керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Як повідомлялось раніше, впродовж 2017 року порт Миколаїв демонстрував стабільну динаміку приросту вантажообігу і за результатами 12 місяців обробив 23,5 млн тонн вантажів, що на 5% більше порівняно з попереднім роком.

Нагадаємо, раніше народний депутат України Давид Макар’ян заявив, що держпідприємство «Адміністрація морських портів України» має намір побудувати логістичний центр в Миколаєві, щоб зменшити кількість фур на дорогах міста.

Новости по теме

| |