Показник лісовкритих площ Миколаївщини не відповідає нормативним показникам лісистості Степу України, – департамент АПР

3 января, 2018

На сьогодні ліси та лісовкриті площі займають у Миколаївській області 5% від загальної площі земель, а це більш ніж втричі менше за аналогічний показник по Україні і не відповідає нормативним (оптимальним) показникам щодо лісистості для Степу України, які згідно розрахунків Державного агентства лісових ресурсів України повинні складати 9%. Про це повідомляє департамент АПР Миколаївської області.

Наразі, через відсутність належного фінансування, нових лісових насаджень практично не закладається.

«Поряд з цим існує проблема, і не тільки в нашій області, а і в цілому по України – це полезахисні лісосмуги. Внаслідок розпаювання земель, земельні ділянки під полезахисними лісосмугами, залишилися без господаря і зараз перебувають в землях запасу державної власності. А без господаря, це значить без догляду. На сьогодні йде масове їх знищення», – йдеться у повідомленні департаменту.

Тож, важливість природоохоронних функцій полезахисних лісосмуг важко переоцінити. Це в першу чергу захист земель від вітрової ерозії, пилові бурі, коли страждає і видувається самий родючій верхній шар ґрунтів.

У повідомленні відомства зазначають, що проблемами охорони, захисту, раціонального використання та відтворення полезахисних лісосмуг поряд з державними органами, опікуються і обласні депутати.

Так, на одному із останніх засідань постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, було створено робочу групу по вивченню досвіду інших областей щодо пошуку ефективного власника земель під полезахисними смугами та перше чергових кроків по їх збереженню та відтворенню. А їх у Миколаївській області близько 33 тис. га.

Новости по теме

| | | | |