Модернізація, підтримка, розвиток: департамент АПР Миколаївщини назвав пріоритетні напрями роботи на 2018 рік

30 декабря, 2017

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА для себе визначив кілька головних напрямків своєї діяльності на 2018 рік. Так, в коментарі виданню «АгроЮг» директор департаменту Олена Піскун зупинилась лише на деяких з них.

Так, першим напрямком, який озвучила Піскун стала модернізація, відновлення та розвиток зрошення. На її думку, це прямий шлях до зменшення ризиків при веденні агробізнесу та пряме нарощування обсягів валового продукту, особливо, в овочівництві.

– На сьогодні площа зрошуваних земель складає 190 тис. га, або 10 відсотків від орних земель. Щорічно до поливу готується більше 40 тис. га, поливається  25-30 тис. га. Основні причини не ефективного використання зрошуваних земель  те, що існуюча зрошувальна мережа будувалася ще за радянських часів, наразі потребує модернізації та відновлення, – повідомляє голова відомства.

Варто зазначити, що під час проведення паювання земель інженерна інфраструктура залишилася без господаря і в більшості випадків прийшла в занепад. Тому підходи до проблеми відновлення зрошення потребують перегляду, що знайшло своє відображення у проекті Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем України, в розробці концепції якої прийняли активну участь фахівці Миколаївщини.

Далі департамент планує посприяти розвитку фермерських господарств Миколаївської області.

– На жаль ми повинні признати, що на сьогодні  ще в достатній мірі  не створено необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, покращення матеріально-фінансового становища сільського населення. Однак, на цю категорію господарств приходиться 40% валового продукту і в користуванні їх знаходиться більше 30% сільськогосподарських земель. Саме тут ми вбачаємо резерви у нарощування обсягів сільськогосподарської продукції і подальшому розвитку агропромислового комплексу, – зазначає Піскун.

За її словами, дуже вчасно Урядом, 13 вересня цього року, схвалено Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, яка передбачає фінансову підтримку в розмірі 1 млрд гривень.

Також в плани департаменту на 2018 рік входить активна робота з розвитку тваринництва. Олена Піскун впевнена, що нарощування обсягів тваринницької продукції напряму залежить від розвитку великотоварних підприємств та створення сімейних ферм і кооперативів.

– В цьому напряму ми ібудемо працювати протягом наступного року тим більше, що державним бюджетом передбачена підтримка галузі тваринництва у розмірі 4,0 млрд. грн., – підсумувала вона.

Нагадаємо,раніше повідомлялось,

Новости по теме

| | | | | |