На Херсонщині активно розвиваються новостворенні молочні кооперативи, – директор департаменту АПР ХОДА Олександр Паливода

27 декабря, 2017

Херсонська область стала однією із перших в Україні, на території якій почали створюватись молочні кооперативи. На сьогоднішній момент таких об’єктів не багато, але вони успішно працюють і розвиваються, а важливу роль в їх продуктивній діяльності грає той факт, що компанія «Данон» розмістила одне з двох українських підприємств саме на території Херсонщини. На цьому наголосив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.

Таким чином, компанія допомагає фермерам у створенні кооперативів, здійснює їх матеріальну підтримку у вигляді обладнання, зокрема доїльних апаратів, оснащення приміщень, де розміщуються тварини.

«Дуже добре розвивається Голопристанський, Нововоронцовський та ще кілька районів, де кооперативи вже довели свою ефективність. Але на «Данон» збувають продукцію не все. Деякі співпрацюють з іншими переробними підприємствами», – зазначає голова департаменту.

На сьогоднішній день на Херсонщині налічується 27 кооперативів, а в наступному році планується створення ще 17. При цьому, якщо раніше до складу кооперативу входили окремі фізичні особи, то зараз з’являється нова модель – кооператив буде складатися з малих сімейних ферм.

«Тобто, якщо людина мала 1-2 корови і входив в кооператив, то зараз сімейна ферма має 10-20 корів, а кооператив складається з 5 – 10 таких ферм», – пояснює він.

«Один з таких об’єктів був відкритий цієї осені в Голопристанському районі. Під час презентації виявилося, що там є навіть свій навчальний клас, а також новітнє обладнання, міні-лабораторія і всі, чого вимагають всесвітні стандарти і сертифікати. Тому у них виробляється молоко вищої якості, яке, відповідно, і коштує дорожче», – наголошує Олександр Паливода.

Новости по теме

| | |