Експерт розповіла про цінові тенденції борщового набору поточного сезону

25 декабря, 2017

Головна особливість поточного сезону – різкий перепад в ціні продуктів борщового набору між показниками на початок літа і показниками на початок осені. Про це в коментарі виданню «АгроЮг» заявила керівник інформаційно-аналітичного відділу «Інфо-Шувар», експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

– Ціни вище, ніж в минулому році – по деяким позиціям суттєво вищі. Наприклад, по таких як морква і буряк – в півтори рази вища ціна за минулорічні показники. По капусті і картоплі майже не змінилась – там незначний відсоток збільшення. Слід зазначити особливості цього сезону – був дуже різкий перепад в ціні між показниками на початок літа і показниками на початок осені. Звичайно, в цей період ціна знижується, але ми мали 25 гривень ціну на ранню капусту – зараз пізня капуста коштує 1,5 гривні за кілограм. Тобто, сезон почався з дуже високих цін і закінчився по деяких позиціях, – розповіла вона.

Тетяна Гетьман подібні цінові тенденції пояснює невідповідними погодними умовами весни для збору врожаю, а також невеликими обсягами виробництва.

– В минулому році, наприклад, по ранній капусті, ціна в травні цього року була 25 гривень за кілограм – в травні минулого року ціна була 80 копійок. Фермери розчарувались в цій культурі, вони скоротили площі. Потім ще й холодна затяжна весна була. Відповідно, обсяги пропозицій скоротились дуже суттєво, і на ринок вийшли пізно, і ціна була така висока, – зазначає експерт.

Особливо аналітик підкреслює ситуацію з картоплею, якою фермери залишаються незадоволеними.

– Кілька років поспіль картопля залишається дешевою в Україні. Це попри те, що скорочуються площі в комерційних господарствах, тому що через те, що ціни немає, як вони кажуть, комерційні виробники скорочують площі і більше інвестують у збільшення врожайності. Але ми не зазначаємо високих стрибків ціни по картоплі через те, що дуже великі обсяги вирощує населення в господарствах. Відповідно, це конкуренція, зниження попиту. Якщо населення їсть свою картоплю і теоретично не може зберігати в погрібах ту картоплю до кінця сезону, то і приводу до зростання ціни немає.

Нагадаємо, раніше експерт зазначав, що, якщо в новому сезоні ціни на продукти борщового набору суттєво не збільшаться, їх площі вирощування скоротяться.

Новости по теме

| | | |