Депутат облради Кормишкін підняв питання про повернення преміювання кращих механізаторів Миколаївщини

20 декабря, 2017

Голова постійної комісії з питань АПК, депутат Миколаївської обласної ради Юрій Кормишкін згадав, як протягом 10 років підряд відзначались премією імені Іванова кращі механізатори області, яку на сьогоднішній день вже не призначають.

На його думку, зараз місцева влада взагалі не звертає увагу на працівників сільського господарства, відмінивши винагороду в розмірі 3 тисячі гривень. Про це він заявив під час засідання комісії у середу, 20 грудня.

Виходячи з цього, Кормишкін виступив з пропозицією до директора департаменту фінансів Вадима Іщенко повернути грошові відзнаки кращим працівникам сільського господарства. Він наголосив, що в проекті бюджету на 2018 рік взагалі не передбачено коштів на розвиток сільської місцевості і аграріїв Миколаївщини, в зв’язку з чим згадав державну програму «Власний дім».

– Завдяки комісії АПК, сесія облради прийняла рішення збільшити земельний податок від 0,1% до 1% місцевим органам самоврядування. Завдяки нашій комісії в минулому році, на початок 2017 року, було лише 34 громади, які прийняли 1% земельного податку. Завдяки зусиллям депутатів комісії АПК в 2017 році рішення прийняли ще 164 громади на збільшення земельного податку, що дозволило майже в два рази збільшити надходження до місцевих бюджетів. В мене є пропозиція до вас, щоб ви змінили ставлення до аграріїв Миколаївщини, змінили фінансування «Власного дому», – звернувся до Іщенко голова комісії.

В свою чергу, держслужбовець зазначив, що проблема відсутності призначення премії полягає не в департаменті економіки облдержадміністрації.

– Є постанова №710, де заборонено за рахунок коштів загального фонду місцевих бюджетів витрати, пов’язані з відзначеннями свят. В минулому році ці кошти в департаменті залишились невикористаними, тому що їм не дали ці видатки провести через органи державного казначейства. Тому їх і немає в цьому році, – пояснює Іщенко ситуацію, що склалась.

На це перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь сказав, що в обов’язковому порядку потрібно буде знайти законний спосіб, аби затвердити премію. В результаті, Юрій Кормишкін запропонував розглянути департаменту фінансів його особисту пропозицію щодо виділення коштів в розмірі 3 мільйони до програми «Власний дім» з резервного фонду. За його словами, він збільшився в департаменті на 33 мільйони.

Новости по теме

| | | |