В Україні аграрії протестують проти змін до податкового законодавства

18 декабря, 2017

В понеділок, 18 грудня з 8 години ранку аграрії-учасники ГО «Всеукраїнська аграрна рада» розпочали попереджувальні акції протесту з перекриттям доріг, протестуючи проти змін до податкового законодавства.

А саме:

м. Умань (Черкаська обл.) — пост ДПС;
м. Корець (Рівненська обл.) — пост ДПС;
с. Прибузьке (Хмельницька обл.) – ДПС.

Нагадаємо, що прийнята Парламентом правка № 180 забере право аграріїв на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої, ріпаку, що завдасть збитків в розмірі 10-16 млрд грн. Також парламент замінив автоматичну систему бюджетної підтримки сільгоспвиробників «ручним» розподілом бюджетної дотації.

«Ми вимагаємо:

— захистити законне право кожного українця працювати на своїй землі і в своїй країні, не сплачуючи корупційну данину олігархам, які прикривають своє прагнення до наживи інтересами країни;
— захистити право працівників сільськогосподарських підприємств на гідну винагороду своєї нелегкої праці, адже у разі збільшення податкового тиску аграрії не лише не зможуть втілити в життя плани по збільшенню розміру заробітної плати, але й будуть змушені звільняти працівників, а також зменшувати допомогу, яку вони надають місцевим громадам і соціальнй сфері села», — йдеться в зверненні аграріїв.

Поправка має вступити в дію з 1 березня 2018 року, але вплив ще не підписаних президентом змін аграрії вже відчувають:

«Ми за попередньою домовленівстю з покупцем та елеватором на минулому тижні вивезли біля 1 тис тонн сої під ціну ‎12100-12150, в четвер з покупцем домовились, що в п`ятницю (минулу) підпишемо договір, бо в нас буде розуміння який буде обсяг. Але покупець сказав — взагалі нема ціни і ми поки не купуємо, на питання чому, відповідь — в зв’язку з прийнятими поправками. І сьогодні вже наступна п’ятниця минула, а ціни нема, покупець дивиться на те, що відбувається і що станеться, тобто знизити ціну на 20% чи ні», — розповів один з виробників олійної в Західних областях.

Новости по теме