Частка Херсонщини у вирощуванні рису по Україні становить 64%

13 декабря, 2017

В Херсонській області зібрано 45 тис. тонн рису із середньою врожайністю 57 ц з га. Загалом по Україні вал рису склав 70 тис. тонн, отже частка Херсонщини становить 64%. Про це свідчать дані Департаменту агропромисловго розвитку ОДА.

Варто зазначити, що в цьому році під посіви рису на Херсонщині було відведено 7,8 тис. гектарів, проти 7,5 гектарів минулого року.

Традиційно найбільша кількість рисових площ знаходиться в Скадовському та Каланчацькому районах. Також на Херсонщині активно вивчається і впроваджується технологія вирощування рису на крапельному зрошенні, який є більш екологічним, ніж в чеках. Щорічно збільшується кількість підприємств, які вирощують рис за цією технологією.

«Зараз вирощування рису — ніша, яка залишається незаповненою і, як мінімум, найближчі 5-8 років перенасичення в цій області не очікується. Рис — досить високорентабельна і затребувана культура, на яку звертають увагу все більше херсонських аграріїв. Наразі у Херсонщини є всі можливості, щоб вийти з рисом на світовий рівень. В цьому році Херсонщина вже експортувала 107 тонн рису в країни Азії та Європи. Я сподіваюся, що незабаром рис стане брендового культурою Херсонщини, як кавун, цибуля та томат», — прокоментував статистичні данні Олександр Паливода, директор департаменту агропромислового розвитку.

Наразі білі жнива в Херсонській області завершені.

Новости по теме

|