«Якщо в новому сезоні ціни на продукти борщового набору суттєво не збільшаться, їх площі вирощування скоротяться», – експерт

13 декабря, 2017

Якщо в новому сезоні ціни на продукти борщового набору суттєво не збільшаться, то це буде чергове розчарування для представників господарств, і площа вирощування продукції скоротиться. Про це в коментарі виданню «АгроЮг» заявила керівник інформаційно-аналітичного відділу «Інфо-Шувар», експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

– В цьому сезоні скорочення площ відбулось, хоч ми і бачимо підвищення ціни. Але воно не є таким, щоб можна було на щось розраховувати… Наші фермери звикли до рентабельності мінімум 100%. Такої рентабельності зараз немає. Триває період зберігання, за його час собівартість продукції зростає і відбувається негатив. Я думаю, що ціна трошки підніметься через те, що площі скоротились і обсяг продукції буде менший, – розмірковує Гетьман.

Разом з цим, експерт зазначає, що на сьогоднішній день, Україна не може вийти на міжнародний ринок зі своїм борщовим набором, адже поряд знаходиться Польща –  досить потужний виробник борщового набору.

– Собівартість в Польщі, навіть попри те, що курс гривні щодо євро є слабким, є нижчою. Саме тому ми не можемо виходити на ринок зі своїм борщовим набором. Нижче через те, що в них вища врожайність. І всі процеси по максимуму механізовані. Відповідно, коли в нас відбувається зростання ціни… Ціна зростає рівно до того періоду, коли логічним стає імпорт, – підкреслює аналітик і зазначає, що, наприклад, в минулому році ціни на борщовий набір тримались стабільно низькими до квітня місяця, після чого почали зростати. За її словами так відбулось тому, що фермери почали розчаровуватись і зливати продукцію.

– Більшість фермерів позбулась цих обсягів за низькою ціною до початку квітня. Потім так трапилось, що аж раптом не стало продукції в Україні. Тоді нам допомогла Польща і ціни суттєво зросли, – розповідає Тетяна Гетьман і прогнозує, що якщо в наступному сезоні все піду «по тому ж сценарію», то в Україні спостерігатиметься чергове скорочення площ по тій же цибулі і картоплі.

Новости по теме

| | | |