«Страхові компанії не завжди знають, як працювати з агросектором», — експерт з агрострахування

13 декабря, 2017

Основною проблемою в напрямку агрострахування є недовіра з боку фермерів страховим компаніям,  оскільки останні не завжди знають, як працювати з агросектором, і не можуть адекватно оцінити ризики з якими працюють. Про це розповіла Наталія Герасименко, експерт з агрострахування Проекту «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії», під час конференції «Фермерське Підприємництво. Бізнес-стратегії 2017».

— Все ж таки проблема довіри, або проблема недовіри, як я кажу, існує. Оскільки страхові компанії не завжди знають, як працювати з агросектором, і враховуючи всі кліматичні особливості не можуть адекватно оцінити ті ризики, з якими працюють. Основне завдання виробників – виробляти і продавати свою продукцію, і не завжди ця діяльність пов’язана прямо з управлінням ризиками. І основне завдання яке може спростити цю комунікацію — це прозорі доступні зрозумілі страхові продукти, — вважає експерт.

Сьогодні найбільш гостро стоїть проблема зміни клімату — спостерігається тенденція до глобального потепління. І саме від погодних умов фермер найчастіше зазнає збитки.

— Погодні умови міняють свій характер, якщо декілька років тому найбільш загрозливими ще декілька років тому в нас були події пов’язані з перезимівлею культур, то зараз у нас більше проблем виникає з таким поняттям як весняні заморозки, — зазначила спікер.

Позитивною тенденцію на думку Наталії Герасименко є те, що ринок агрострахування зростає. Основні показники по обсягах зібраних страхових премій збільшуються, так само, як і збільшуються показники по страхових виплатах.

— Те що страхові компанії не здійснюють виплати не завжди пов’язано з тим, що вони недобросовісно виконують свою роботу. Часто це пов’язано з тим, що ті ризики, які прописані в договорі страхування, насправді не були застраховані, — попереджає експерт з агрострахування.

Наталія також зазначила, що на сьогоднішній день є ряд стандартних страхових продуктів, які затверджені на рівні держави, вони схвалені мінагрополітики. Їх текст не має права міняти жодна страхова компанія, і ними можна відповідно скористатися.

— Страхові продукти наразі розроблені для переважно всіх польових культур, покривають всі погодні ризики, які можуть виникнути. І проект далі працює в напрямку, щоб розробити відповідні культури в тому числі для плодово овочевого сектору, — заявила Герасименко.

Новости по теме

| | | | |