В Миколаївській області було затримано групу осіб, які незаконно експортували сільгосппродукції понад 6,6 млрд грн

11 декабря, 2017

У місті Миколаїв було ліквідовано схему незаконного експорту сільгосппродукції на суму понад 6,6 млрд. гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті Державної фіскальної служби України в Миколаївській області.

У рамках проведення операції «Рубіж-2017», працівниками податкової міліції та митниками встановлено групу осіб, які на території Миколаєва організували схему мінімізації митних платежів та ухилення від сплати податків, використовуючи 73 підконтрольних підприємства (транзитери, експортери та групу компаній нерезидентів).

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).

«Фігуранти діяли за наступною схемою: закуповували за готівку у населення сільгосппродукцію (насіння соняшнику, кукурудзу, пшеницю, ячмінь, боби соєві тощо), відображаючи у податковому обліку підконтрольних компаній придбання сільгосппродукції у інших підконтрольних підприємств. У подальшому махінатори експортували сільгосппродукцію за кордон за непрямими контрактами, із використанням підконтрольних підприємств-нерезидентів. При цьому, до Миколаївської, Одеської та Запорізької митниць ДФС подавалися вантажно-митні декларації, у яких значно занижувалась фактурна вартість товару», – йдеться у повідомленні.

Надалі продукцію реалізовували з націнкою за кордоном, де на рахунках підконтрольних підприємств-нерезидентів «залишався» реальний дохід від проведених махінацій. Зазначеною групою осіб протягом 2016-2017 років через підконтрольні компанії було проведено експортних операцій на суму понад 6,6 млрд. гривень.

За координацією Офісу великих платників податків ДФС України, співробітниками податкової міліції Миколаївської, Одеської та Запорізької областей в офісах компаній проведено обшуки, за результатами яких вилучено готівку в розмірі 1 млн 950 тисяч гривень і 33 тисяч 152 доларів США, документи та «чорнову» бухгалтерію. На даний час незаконну схему експорту зерна припинено.

Новости по теме

| |