«Заява Порошенка щодо непрозорості оренди землі має підґрунтя і для Миколаївської області», – департамент АПР

12 декабря, 2017

Наразі з 2 млн га сільськогосподарських угідь понад 970,0 тисяч га знаходиться в оренді і не завжди орендовані землі використовуються прозоро. Саме тому заява Президента України Петра Порошенка щодо непрозорості оренди землі має підґрунтя і для Миколаївської області. Про це розповіла директор департаменту АПР облдержадміністрації Олена Піскун.

«З метою забезпечення додержання на території Миколаївської області чинного законодавства у сфері використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, координації державного контролю за використанням та охороною земель, розпорядженням голови облдержадміністрації від 26 травня 2017 року № 174-р створено інвентаризаційну комісію щодо виявлення фактів незаконного обробітку земель сільськогосподарського призначення державної форми власності. Аналогічні комісії створені в кожному районі області», – зазначає Піскун.

Таким чином, в результаті діяльності районних інвентаризаційних комісій у 285 перевірених сільських (міських, селищних) радах виявлено 384 порушення на загальній площі 8224,0 га сільськогосподарських угідь.

В результаті, головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області вже вжито заходів по 139 виявлених порушеннях, нарахована сума завданої шкоди становить 1,8 млн. грн., з якої сплачено в добровільному порядку – 1,1 млн. грн.

«Обговорення земельної реформи й надання можливості продажу земель сільськогосподарського призначення проходить і на теренах нашої області. Так, відбулася ціла низка семінарів – громадських слухань за тематикою: «Земельна реформа. На шляху до формування ринку землі».Такі семінари відбулися протягом поточного року в м. Миколаєві, у Миколаївському, Новоодеському, Снігурівському, Казанківському та Новобузькому районах», – повідомляє вона.

У повідомленні йдеться, що думки учасників проведених заходів різняться від таких, що визнають необхідність запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення і вбачать в цьому подальший розвиток аграрного сектору через можливість отримання кредитів шляхом застави приватних земельних ділянок, інші – проти, побоюючись скупівлі земель за великими агрохолдингами за безцінь.

Новости по теме

| |