«Селянин при бажанні продасть свою частку», – Михайло Апостол про продовження мораторію на землю

8 декабря, 2017

Прийнятий Верховною Радою у четвер, 7 грудня, законопроект про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення немає ніякого впливу на подібного роду дії без закону про обіг земель. Таку думку висловив радник голови МВС Арсена Авакова Михайло Апостол на своїй сторінці в Facebook.

Відповідну постанову політичний діяч назвав «міфом для політиків, піару і популістів».

За його словами, не дивлячись на прийнятий закон в Україні залишається величезний тіньовий ринок землі, де по мінімальним цінам скупляють гінці по селах землю для латифундистів, «іноземців», аферистів.

«А в той же час залишився шалений тіньовий ринок, де по мінімальним цінам скупляють гінці по селах землю для латифундистів, «іноземців», аферистів… Залишилась корупція, різноманітні земельні схеми, намагання рейдерства, не вирішено питання невитрибуваних паїв, відумершоі спадщини, безгосподарського використання земель держвласності, продаж корпоративних прав с/г підприємств без згоди власників паїв, це мільярди гривень, недоотриманих громадами і місцевими радами», – перераховує невирішені проблеми держави Апостол.

Він впевнений, що даний закон ніяким чином не захищає прав українських селян, який «при бажанні продасть свою частку, просто дешево, невідомо кому – росіянину, арабу , китайцю…», при чому держава отримає «дірку від бублика».

«Не розумію чому фермер у своєму селі не може купити офіційно ділянку, яка межує з його полем у свого сусіда чи родича, щоб в подальшому мати можливість взяти під неї кредит для розвитку свого фермерського господарства», – задається питанням політик.

Новости по теме

| | | |