Три райони Миколаївщини знаходяться у зоні ризику загибелі озимих культур

7 декабря, 2017

В Миколаївській області в зоні ризику можливої загибелі озимих культур через нестачу достатньої кількості опадів знаходяться три райони, що межують саме з Херсонською областю, а саме Березнегуватський, Вітовський, Снігурівський. Про це повідомляє прес-служба Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації.

Ці райони мають найнижчий відсоток отриманих сходів озимих зернових культур (38-77 %), де площ в доброму стані взагалі не спостерігається.

Однак, ще передчасно робити висновки щодо можливої загибелі озимини та обсягів пересіву, впевнена директор департаменту Олена Піскун. Наразі погодно-кліматичні умови сприяють продовженню вегетації рослин.

За повідомленнями метеостанцій та агрометеопостів, які протягом 20-21 листопада провели маршрутне обстеження озимих культур з інструментальним визначенням вологи ґрунту в шести районах області на площі 2,5 тис. га, було виявлено наступне: на 41% обстежених площ рослини перебували у доброму стані, на 44% у задовільному, на 15% – слабкому та зрідженому.

«За минулий тиждень, після випадання дощу (28 листопада), стан озимих сільськогосподарських культур покращився, так процент отриманих сходів із 88 збільшився до 90. Сподіваємось, що тепла погода та опади в першій декаді грудня позитивно вплинуть на стан слабких сходів та сприятимуть їх фізіологічному розвитку, загартуванню та підвищенню зимостійкості», – йдеться у повідомленні.

Попереду чекає дуже кропітка робота по догляду за озимим полем, а це і підживлення, і боротьба із шкідливими організмами, і в подальшому відбір монолітів з метою моніторингу стану посівів.

Новости по теме

| |