Щорічно Миколаївська область виробляє близько 6 тисяч тонн меду

6 декабря, 2017

Щорічно товаровиробниками Миколаївської області виробляється  близько  6 тисяч тонн меду, що складає  9% від обсягу  продукції по Україні та відповідає 3 місцю серед регіонів. Про це свідчать дані Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації.

За попередніми даними в поточному 2017 році в Миколаївській області  нараховується майже 168 тисяч бджолосімей або 7% від їх наявності в Україні. По чисельності бджолосімей область займає 4 місце серед регіонів  держави. Загалом, бджільництвом займаються господарства населення, якими утримується більше 99% загальної кількості сімей.

Директор департаменту Олена Піскун

– Одним із основних завдань для себе в наступному році ми вбачаємо у розширенні мережі постачальників меду на експорт, створення  кооперативів на базі товаровиробників меду, отримання  якісної  продукції,  залучення  інвестицій для розбудови бджільництва та координацію співпраці бджолярів та сільгосптоваровиробників. І саме он-лайн мапа пасік та полів стане тим засобом, що забезпечить можливість уникнення загибелі бджіл під час  обробки  полів та садів агрохімікатами, – запевняє директор департаменту Олена Піскун.

Разом з цим, департамент виступив за ініціативу  громадськості щодо створення в Україні он-лайн мапи пасік та полів. На сьогоднішній день спеціалісти вже розпочали активну роботу спільно з громадськими спілками бджолярів області та міста щодо проведення моніторингу наявних пасік та бджолосімей по районах та містах області.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Держпродспоживслужба підтримує ініціативу громадськості щодо створення в Україні он-лайн мапи пасік та полів, де бджолярі можуть бути зацікавлені розміщувати свої пасіки.

Також в повідомленні йдеться, що значна частка  виробленого на Миколаївщині меду реалізується на експорт в країни ЄС та американським корпораціям. Основним  експортером меду в області  є ТОВ  «АгроІстТрейд», яке отримало сертифікат True Source Honey, що  підтверджує імпортуємий мед як 100% українську продукцію. Незважаючи на те, що  мед – експортний продукт, багато товаровиробників розвивають і внутрішній ринок.

Новости по теме

| | | |