«Частка молока екстра ґатунку помітно збільшилась до 15%», – Трофімцева

4 декабря, 2017

На сьогоднішній день значного зменшення виробництва молока та молочної продукції в Україні не відбувається. За результатами січня-жовтня 2017 року ці обсяги становили майже 9 млн тонн. Таким чином, за результатами року Мінагрополітики очікує виробництво молока на рівні 10,387 млн тонн. У 2018 році можливе незначне зниження виробництва молока до 10,1 млн тонн при одночасному збільшенні у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств.

Про це розповіла заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства.

«За результатами січня-жовтня 2017 року, виробництво молока зменшилось на 1% порівняно з відповідним періодом минулого року: господарствами населення зменшилось на 1,7%, а сільгосппідприємствами напроти було збільшено на 1,8%. Приємно відмітити, що помітно збільшилась частка молока екстра ґатунку, до 15% або 318 тис. тонн, отриманого від сільськогосподарських підприємств», ― наголосила заступник міністра.

Вона додала, що питома вага молока, закупленого переробниками для подальшої переробки в сільгосппідприємствах, становить на сьогодні 60,5%, а в господарствах населення ― 29,6 %.

«Експорт українських молокопродуктів до інших країн за цій період становив 112,3 тис. тонн. Наприклад, ми значно збільшили експорт масла ― в 3,5 рази, до $69 млн», ― зазначила Трофімцева.

Вона розповіла, що, окрім масла, українські компанії активно експортували в поточному році сири та молочні сироватки.

«На сьогодні майже повністю вичерпані тарифні квоти ЄС на вершкове масло та молочні пасти, а також на 34,5% вичерпано квоту на сухе молоко. Вперше цього року наші експортери почали використовувати квоту на молоко та вершки, станом на кінець жовтня квота була заповнена на 3,8%», ― наголосила Трофімцева.

«Для розвитку галузі українського молочного скотарства є необхідним створити секторальну комплексну програму. І починати треба з розвитку селекції та генетики, технологій для виробництва та інше», ― резюмувала заступник міністра.

Новости по теме

| | |