Людям завжди намагаюся дати найкомфортніші умови праці, — директор ТОВ «Агрофірма Муравка»

29 ноября, 2017

До Дня працівників сільського господарства, який в Україні офіційно святкували 17 листопада, аграрій зі Снігурівки Денис Муравка розповів про діяльність свого підприємства ТОВ «Агрофірма Муравка». Він займається фермерством з 2004 року. Тоді Денис Валерійович починав свою справу з вирощування гарбузового насіння, яке реалізовував у країни Азії. З тих пір багато чого змінилося, гарбузи перестали бути рентабельними, тому з роками головним напрямом роботи ТОВ «Агрофірма Муравка» стали зернові культури.

Аграрій розповідає, що на підприємстві працевлаштовані 7 чоловік, для яких Денис Валерійович створює якомога кращі умови праці. Крім того, фермер може похвалитися абсолютною довірою між своїми працівниками.

«Людям завжди намагаюся дати найкомфортніші умови праці, в тому числі форму та взуття. Можна відверто сказати, що наше підприємство соціально орієнтоване. Також, можливо, це буде звучати як вихваляння, але у нас в колективі панує абсолютна довіра – у кожного робітника є ключі від офісу, складу з паливно-мастильними матеріалами та технікою. Крім того, ми беремо активну участь в житті міста Снігурівка. Коли потрібно, допомагаємо зерном, коли потрібно – грошима, тому що ми тут всі живемо, і якщо є можливість, необхідно одне одного підтримувати», — розповідає Муравка.

Як і на всіх підприємствах, аграрій доволі часто стикається з багатьма проблемами. Одна з найголовніших – жорстка конкуренція з великими холдингами та корпораціями.

«Проблем досить багато. Одна з найголовніших – це конкуренція з великими підприємствами, ми їх називаємо монстрами. Вони з нами не церемоняться, значно піднімають орендну плату та витісняють малі підприємства. До того ж для них виділяються суттєві дотації. Наприклад, за кожен відновлений гектар зрошення їм виділяють дотації, а в нашу сторону ніхто навіть не подивиться. Звичайно ж, хотілося б також відновлювати зрошення, але поки що це не під силу нам», — каже аграрій.

Втім, аграрій поскаржився ще на одну проблему – це відсутність підтримки малих та середніх фермерів з боку держави. За його словами, держава має більш прискіпливо ставитися до розвитку сільського господарства та не вставляти палки в колеса аграріям.

«Взагалі я не можу зрозуміти одну річ. Ціна долару не змінилася, ціна продукції також, проте дизельне паливо коштувало 18 гривень за літр, а зараз 23. І так завжди, коли починається посівна компанія або збір врожаю. Все ж таки держава повинна хоча б трохи думати про аграріїв, а не намагатися заробити на них. Мене часто питають: а ти за чи проти зняття мораторію на продаж землі? Знаєте, я кажу, що перш за все потрібно дізнатися, які будуть умови продажу. Повертаючись до дотацій на зрошення, якщо умови будуть рівні для всіх, то чому б і ні? Я також за зняття мораторію, але потрібно, щоб був порядок», — підкреслює Муравка.

Тим не менш, фермер не опускає руки, а будує плани з розвитку свого підприємства. Денис Валерійович розповідає, що в недалекому майбутньому планує побудувати ще один ангар на підприємстві, дозвіл на який, до речі, вже отримав. Також Муравка потроху оновлює парк сільгосптехніки, закуповує іноземні моделі тракторів та спецобладнання.

Новости по теме

| | | | |